OBJAVA: 20.03.2017, 18:19h   •   IZMJENA: 20.03.2017, 18:19h   komentara   •     ISPIŠI

Prvenstvo Hrvatske za juniore

Kickboxing klub Petar Krešimir IV. iz Šibenika nastupio je na Prvenstvu Hrvatske za juniore u kickboxingu u disciplini lowkick sa sedam boraca i osvojio dva prva mjesta i tri treća mjesta, a dva borca su izgubila u kvalifikacijama.

Š. I. Uspješan nastup za Kickboxing klub 'Petar Krešimir IV.': Dva prvaka i tri bronce
20.03.2017, 18:19h

Prvaci su postali Mateo Skroza u kategoriji do 67 kilograma i Tomislav Bogdanović do 86 kilograma.

Mateo Skroza, nakon što je nekoliko puta bio viceprvak, uspio je osvojiti državno prvenstvo jako uvjerljivo, u polufinalu je pobijedio nokautom u prvoj rundi Luku Čorkovića iz Rijeke i već u tom nastupu se vidjelo da može osvojiti prvenstvo što je pokazao u finalu protiv Erdalja Šehalja iz Pule kojeg je dobio s velikom bodovnom razlikom, a protivnik je u drugoj rundi bio i u nokdaunu.

Tomislav Bogdanović, koji se vratio mečevima nakon dvije godine zbog ozljeda, važio je za favorita i to je opravdao na najbolji mogući način. U prvom meču pobijedio je Edina Horozovića iz Rijeke tehničkim nokautom u trećoj rundi, kombinacijama snažnih ručnih udaraca i udarcima po nogama protivnika primorao je suca u ringu da prekine meč nakon tri nokdauna. U finalu pobijedio je Ivana Projića iz Pule na bodove s velikom prednošću, a i njegov protivnik je bio u nokdaunu u trećoj rundi.

Karmelo Jakovljević do 54 kilograma, Ivan Čuklin do 67 kilograma i Petar Topić do 81 kilograma osvojili su bronce.

Jure Burazer i Dominik Paić, oba do 71 kilograma, izgubili su u kvalifikacijama, ali odradili su dobre mečeve. Njima petorici su ovo prvi nastupi i ovo iskustvo će im pomoći za iduće borbe jer su oni juniori još dvije godine.

Mateo Skroza i Tomislav Bogdanović osigurali su nastup na Europskom prvenstvu koje će se održati u Makedoniji u rujnu