OBJAVA: 11.01.2018, 20:07h   •   IZMJENA: 11.01.2018, 20:07h   komentara   •     ISPIŠI

Minus 30

Drugi poraz GKK Šibenika: Vodeća Cedevita nije dopustila iznenađenje

Aktualni prvak Hrvatske, zagrebačka Cedevita, nije dopustila iznenađenje protiv GKK Šibenika. Derbi momčadi s vrha ljestvice prošao je u znaku Zagrepčana koji su Šibenčanima nanijeli drugi poraz, bilo je 88:58 za Vitamine.

Facebook KK Cedevita Drugi poraz GKK Šibenika: Vodeća Cedevita nije dopustila iznenađenje
11.01.2018, 20:07h

Bundović je s linije slobodnih bacanja donio početno vodstvo Šibeniku, zabija potom i Bašić za povećanje šibenskog vodstva u početnim minutama. Nakon 4:7 Cedevita preuzima vodstvo, a Šibenik dolazi do 9:9 nakon čega se vodeća momčad lige počinje odvajati – do poluvremena su stigli do plus osam (23:15).

Nekoliko uvodnih minuta nastavka Anzulovićev sastav je bez koša, no, ni domaćin nije puno efikasniji. Držali su se Crni iz Šibenika na manje od deset koševa zaostatka, a kako se bližilo poluvrijeme domaćini su se počeli odvajati. Zaustavili su se na +15 (42:27) na poluvremenu.

Jako šibensko oružje trica, u prvom je poluvremenu bila katastrofalna – 0/10, a dodatan problem bila je i činjenica što je Bundović već u prvom dijelu dobio četiri osobne pogreške. S po šest koševa najefikasniji su bili već spomenuti Bundović, te Nakić i Pandurić.

Tek iz 13. pokušaja ušla je prva šibenska trica, pogodio je Vitali na početku drugog poluvremena. Napravili su igrači Cedevite tada seriju i otišli na +28 – 58:30. Bundović je od tada jedini šibenski strijelac, a tricom mu se na kraju treće četvrtine za 63:40 pridružio Pandurić.

Zadnja dionica igre bila je samo odrađivanje posla za Cedevitu koja je na kraju slavila s okruglih 30 koševa razlike.

A nakon dvoboja protiv jače, kvalitetnije momčadi Šibenčani će novu pobjedu tražiti na Baldekinu. U subotu im u goste stiže Zagreb.

CEDEVITA – GKK ŠIBENIK 88:58 (23:15, 9:12, 21:13, 25:18)
CEDEVITA: Ukić, Perković 6, Johnson, Katić 7, Bajo 5, Slavica 20, Žganec 9, Musa 22, Cherry 15, Markota, Stipanović 4, Murphy.
GKK Šibenik: Radovčić 8, Šarić, Vitali 13, Gulin 2, Bašić 4, Bundović 13, Pandurić 9, Mileković, Nakić, Paić.