OBJAVA: 20.01.2018, 19:11h   •   IZMJENA: 20.01.2018, 19:11h   komentara   •     ISPIŠI

GKK Šibenik nastavlja s odličnim igrama

Jubilarna deseta pobjeda: Šuterski raspoloženi domaćini lako 'riješili' goste

Na raspjevanom Baldekinu košarkaši GKK Šibenika stigli su do svoje desete prvenstvene pobjede. Nošeni bodrenjem s tribina, nisu posustajali od prve do posljednje minute, a uz sjajnu šutersku večer visoko su porazili Zagreb. Bilo je 104:70 za Šibenčane u čijim je redovima najefikasniji bio Toni Nakić.

Milan Balaban Jubilarna deseta pobjeda: Šuterski raspoloženi domaćini lako 'riješili' goste
20.01.2018, 19:11h

Poslije gotovo mjesec dana košarkaši GKK Šibenika istrčali su na svoj Baldekin u službenoj utakmici. S druge strane čekao ih je Zagreb, momčad s tri pobjede u dosadašnjem dijelu prvenstva, momčad koja je nedavno ostala bez svog najboljeg igrača, Šibenčanina Martina Junakovića (otišao u Ohrid).

I ovog su puta Šibenčani dobro ušli u utakmicu. Zapaženu rolu imao je Paić (pet koševa, jedna blokada). Trica je od starta služila Anzulovićev sastav, pa je prednost osigurana zarana. Jednako dobro kao napad nije funkcionirala obrana, pa su gosti bili relativno blizu domaćinu.

S 29:22 ušlo se u drugu četvrtinu. Stisli su tada domaći košarkaši u obrani, a kao rezultat toga je i manji broj primljenih koševa. Naravno, efikasno je bilo i dalje u napadu, pa je prednost počela rasti. Prvo do deset, a potom i 16 koševa prednosti koliko je bilo na poluvremenu - 51:35.

Sjajna šuterska večer nastavila se u i drugom poluvremenu. Zabijaju tri nove trice za najvećih +23 (60:37) na otvaranju. Postotak dalekometnog šuta bio je stalno oko 50%, a što je posebno zanimljivo najveći broj koševa postigli su igrači s klupe, oni koje je Anzulović naknadno uvodio u igru. Čak 31 koš postigli su domaći košarkaši u trećoj dionici igre, a minutažu je tada dobio i Ivan Gulin.

Rezultatom 82:55 ušlo se u zadnju četvrtinu. Nastavilo se 'trpanje' u koš gostiju i u zadnjoj dionici igre. Značajniju minutažu dobili su i Klepo i Jelić, a dva od tri najmlađa domaća igrača upisao se u strijelce (nije uspio samo Jelić i kapetan Bašić).

Čak 17 trica postigli su domaći igrači (iz 36 pokušaja), a u broju postignutih koševa prednjačili su Nakić i Mileković.

Inače, susret su s tribina pratili ljubimac Funcuta Teo Petani, kao i Franko Kaštropil.

GKK ŠIBENIK – ZAGREB 104:70 (29:22, 22:13, 31:20, 22:15)
GKK ŠIBENIK: Radovčić 3, Šarić 9, Vitali 10, Gulin 2, Bašić, Bundović 14, Pandurić 12, Jelić, Mileković 16, Nakić 21, Klepo 2, Paić 15. Trener: Vladimir Anzulović.
ZAGREB: Ogrizović, Herceg, Buovac 18, Palokaj 6, Proleta 6, Čar 10, Šango 1, Radoš 11, Krapić 18, Divić, Badžim. Trener: Nikola Garma.