OBJAVA: 17.12.2017, 13:07h   •   IZMJENA: 17.12.2017, 13:07h   komentara   •     ISPIŠI

Sudjelovalo preko 50 djece

'Nutella' i 'Kašeta brukava' slavili na Adventskom košarkaškom turniru u Murteru

I ove godine, kao i lani, u organizaciji Košarkaškog kluba 'Otok' iz Murtera, odigran je košarkaški turnir za djecu '3 na 3 na dva koša', koji okuplja sve članove košarkaškog kluba 'Otok', a ove godine, uz njih, nastupile su i cure iz Ženskog košarkaškog kluba 'Šibenik'.

17.12.2017, 13:07h

Turnir je okupio preko 50 djece koji se trenutno bave košarkom na otoku Murteru, a bili su podijeljeni u ekipe po četvero djece (miješano dječaci i djevojčice), te u dvije kategorije, U-10 i U-12.

Turnir je odigran u dva dijela. Jutarnji dio odigrao se u sportskoj dvorani u Murteru, gdje je odigran grupni dio turnira, a nakon toga, sva djeca su imala zajednički ručak u Tisnome.

U popodnevnim  satima, najuspješnije ekipe su odigrale polufinalne i finalne utakmice u sportskoj dvorani u Tisnome.

Nakon puno borbe, u kategoriji U-10 slavila je ekipa pod imenom 'Kašeta brukava' u sastavu Chiara Bašić, Andrija Bašić, Šime Rameša i Lorenco Baica. Drugo mjesto je zauzela ekipa 'Vatre', koja je u svojim redovima imala i najboljeg strijelca turnira U-10, Saru Obratov, dok je treće mjesto osvojila ekipa pod imenom 'Mana'.

U starijoj kategoriji, slavila je ekipa pod imenom 'Nutella' za koju su nastupili Luce Pirija, Gracija Bašić, Dora Živković, Neo Turčinov i Gina Pirjak, koja je uz to bila i najbolji strijelac turnira U-12. Drugoplasirana je bila ekipa 'Mamuti', a treće mjesto je osvojila ekipa ŽKK Šibenik.

Uz medalje i pehare, djeca su nagrađena i slatkim paketima, a želja organizatora je da dogodine bude još veći broj djece koji će se na otoku družiti s košarkaškom loptom.