OBJAVA: 17.02.2017, 19:19h   •   IZMJENA: 17.02.2017, 19:19h   komentara   •     ISPIŠI

Polufinale Kupa Krešimira Ćosića

Aktualni branitelj naslova Kupa Krešimira Ćosića, Cedevita, prvi je finalist Kupa. U polufinalnom susretu, predvođeni Šibenčaninom Mirom Bilanom (28 koševa, 8 skokova), Zagrepčani su sa 92:75 pobijedili Zadrane, čiji su navijači zbog vrijeđanja na nacionalnoj osnovi prepraćeni iz dvorane prije završetka utakmice.

Milan Balaban Sjajni Bilan vodio Cedevitu do finala; zadarski navijači izazvali prekid utakmice
17.02.2017, 19:19h

Već u ranoj fazi utakmice Cedevita je došla do dvoznamenkaste prednosti. Vodili su 12:2 i 15:5. Poslije Zadrove mini serije i smanjenja na 16:12 Mršić zove time-out. Jedan od Cedevitinih Amerikanaca James postiže pet koševa u nizu za 21:12, a s istekom četvrtine Krajina zabija za 21:14.

Pune tri minute Zagrepčani su bez koša na otvaranju druge četvrtine. Momčad s Višnjika to koristi i serijom 9:0 dolazi do prednosti 23:21 u 13. minuti. Igra se koš za koš, vodi minimalno Zadar, a Cedevita dolazi do izjednačenja. Odličan je bio Cedevitin kapetan, Šibenčanin Miro Bilan, zabio je trećinu koševa svoje ekipe  polovicom druge dionice igre.

Tricom Jamesa Cedevita je povela u 18. minuti poslije zadarske minimalne prednosti tijekom većeg dijela druge četvrtine. Dalekometnim šutom tada se ističu i Tomas i Brzoja. Novi koš postiže i Bilan, a fantastična akcija Cedevitinih Amerikacana Jamesa i Boatrighta i atraktivno zakucavanje Mršićevoj su momčadi donijeli vodstvo od 42:37. Prije odlaska na odmor Zadar je poentirao preko Vraneša, pa su u nastavak branitelji naslova ušli s vodstvom od 42:39.

Početkom nastavka niti se nijedna momčad nije uspjela odvojiti, a onda kreće Cedevita. James, Tomas i Bilan vode svoje momčad na plus deset (61:51). Uz zaostatak Zadranima su se nadovezale četiri osobne pogreške i Baraća i Krajine. Rezultatom 73:61 ušlo se u zadnju četvrtinu.

A onda su u glavnu ulogu u 33. minuti stupili pripadnici zadarskog Tornada. Vrijeđali su igrača Cedevite i BIH reprezentativca Džanana Musu, a kao rezultat toga stiglo je i praženjenje tribina.

Poslije desetak minuta prekida utakmica se mirno privela kraju, a vodstvo koje su imali igrači Cedevite mirno su sačuvali.

U pobjedi od 92:75 čak 28 koševa ugradio je Šibenčanin Bilan, a sjajan je bio i Amerikanac James koji je pažnju plijenio i atraktivnim zakucavanjima.

Cedevita je tako prvi finalist Kupa, a tko će im biti protivnik bit će poznato nakon drugog polufinala koje počinje u 20 sati – igraju Jolly JBS i Cibona.

CEDEVITA – ZADAR 92:75 (21:14, 21:25, 31:22, 19:14)