OBJAVA: 17.02.2017, 18:34h   •   IZMJENA: 17.02.2017, 19:03h   komentara   •     ISPIŠI

Incident na Baldekinu

Prekinuta je polufinalna utakmica Kupa Krešimira Ćosića na Baldekinu između Cedevite i Zadra. Zbog vrijeđanja Cedevitina igrača Džanana Muse u nekoliko navrata, glavni sudac utakmice Cedevia – Zadar prekinuo je susret u 33. minuti dok pripadnici Tornada ne izađu iz dvorane.

Š.I. Tornado vrijeđao Cedevitina igrača Musu: Suci prekinuli utakmicu do izlaska navijača
PIŠE Šibenik IN
17.02.2017, 18:34h

- Musa, Turčine, napuši se k... – vikali su pripadnici Tornada jednom i u prvom poluvremenu.

Ponovili su to i u zadnjoj četvrtini. Glavni sudac Srđan Dožai putem služenog spikera zamolio je predstavnike navijača Zadra na primjereno navijanje naglasivši da će susret biti prekinut ukoliko se vrijeđenja na nacionalnoj osnovi ponovi. Uz vrjeđanje Muse, Tornado je vikao i parolu 'HDZ pederi, košarku ste sjebali'.

I ponovio ga je Tornado odmah potom. Dožai je odmah prekinuo utakmicu i naredio praženjenje dijela tribine na kojoj se nalaze navijači Zadra. Nakon desetak minuta, okruženi policijom, pripadnici Tornada mirno su napustil dvoranu i utakmica je nastavljena. Prekid se inače dogodio kod rezultata 78:67 u korist Cedevite u 33. minuti.

Inače, večeras nije prvi put da zadarski najvatreniji navijači vrijeđaju BiH reprezentativca, isto su mu vikali i na prošlom susretu između Zadra i Cedevite u ABA ligi.
Nakon što je pripadnike Tornada policija ispratila s tribine, susret je normalno nastavljen.