OBJAVA: 28.04.2018, 19:19h   •   IZMJENA: 28.04.2018, 19:19h   komentara   •     ISPIŠI

Šokantna utakmica na Šubićevcu

HD vodio do 90., onda je Kukec s dva sjajna eurogola režirao totalni preokret

Kakva utakmica na Šubićevcu. Do 90. minute Hrvatski dragovoljac imao je tri boda u džepu, a na kraju kući putuje s nulom. Iskoristili su gosti nepažnju zadnjeg reda domaćih i vodili od 48. minute, da bi Davor Kukec s dva majstorska gola u završnici režirao totalni preokret i donio, vrlo vjerojatno, potvrdu ostanka u drugoligaškom društvu.

Milan Balaban/arhiva HD vodio do 90., onda je Kukec s dva sjajna eurogola režirao totalni preokret
28.04.2018, 19:19h

Najavljeni sastav poslao je Perković na teren od prve minute dvoboja protiv Dragovoljca. A to je značilo da je od četvorice najofenzivnijih igrača u prošloj utakmici samo Kukec ostao starter, Okechukwu i Prince završili su na klupi, Brekalo na tribinama. Priliku od prve minute dobili  su Španja (po prvi put od povratka), Banić i Maleš, a Alispahić, iako  je bio najavljen među 18 igrača, nije bio u zapisniku.

Na zagrijavanje su Šibenčani izašli s 12 igrača. Kapetan Vukorepa imao je problema s virozom, čekalo se da se vidi hoće li moći nastupiti, pa je za svaki slučaj od početka sa zagrijevanjem krenuo i Celić. No, Šibenikov stoper od prve je minute krenuo u susret.

Već od prvog zvižduka suca Klaića bila je jasna orijentacija gostiju: totalna defanziva, a u napadu što naprave iz kontre. U prvih pola sata igrala se 'viktorija' na gol gostiju, no, Šolčić nije morao vaditi loptu iz mreže. Prva prijetnja stiže u devetoj minuti, ali Banić na drugoj stativi nije uspio bolje reagirati. Na drugoj strani opasno je bilo iz polukontre, no, Topuzovićev šut zaustavio je Žitnjak.

Maleš je pokušao u 27. minuti, vratar gostiju šalje loptu u korner. Do kraja prvog dijela još jedna opasna akcija gostiju, no, na šibensku sreću, završnica im nije bila dobra. Konkretniji su bili domaćini: uporni Banić izborio se za jednu loptu, pripremio šansu za Maleša, no, nije bilo prave reakcije kod iskusnog igrača Šibenika. Još je jednom Maleš bio u dvoboju s gostujućim vratarom, ponovno je Šolčić bio uspješniji.

Najzaslužniji je Šolčić što njegova momčad nije bila u zaostatku nakon 45 minute igre. Odlično je zaustavio i pokušaj Bulata glavom, izvadio ga je ispod grede poslije odličnog centaršuta Pecolaja u 39. minuti.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme gosti su poveli, iz akcije koja nije uopće ukazivala da bi mogla biti opasna. Majstorović je zavrtio nekoliko Šibenikovih igrača, ubacio u sredinu gdje Topuzović uz pomoć vratnice pogađa za vodstvo gostiju. Pet minuta potom Maleš je oduzeo jednu loptu, gađao je suprotan kut, Šolčić ponovno odlično reagira, a odbijena lopta stiže do Kukeca. Gol je prazan, no, iskusni Šibenikov igrač šalje loptu nebu pod oblake. Razigrali su se gosti u nastavku, a Šibenik imao je loptu, no, prijetnji po gol nije bilo, sve 'svijeće' u kazneni prostor kupio je odlični Šolčić.

Sve su karte domaći bacili u napad: u 80. minuti odličan prodor po boku, lopta na drugu stativu za Kukeca koji puca s 5-6 metara, ali požrtvovni gosti spašavaju svoj gol. I publika je na Šubićevcu gubila živce, domaći nogometaši nikako nisu uspijevali poentirati. I činilo se da ni neće, a onda se još jednom pokazalo koliko je nogomet prevrtljiv.

U 90. minuti prošao je Celić po lijevom boku, poslao još jednu dobru loptu na suprotnu stranu, prima je Kukec koji je majstorski, iz dosta kose pozicije, šalje iza leđa Šolčića za poravnanje i malo olakšanje na Šubićevcu. Vjerojatno ni najveći optimisti nisu mogli predvidjeti da će pasti još jedan gol, no, jest, na oduševljenje tribina: Kukec je dugo vukao loptu, a onda s 20-25 metara sjajno opalio, završila je lopta  u rašljama nemoćnog Šolčića za veliki preokret i pobjedu narančastih.

ŠIBENIK – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:1 (0:0)