OBJAVA: 08.02.2017, 21:07h   •   IZMJENA: 08.02.2017, 21:07h   komentara   •     ISPIŠI

Dojam puno bolji nego prethodnu utakmicu

Novi trijumf narančastih: Banić zabio za pobjedu protiv Labrovićeva Solina

U četvrtoj pripremnoj utakmici, najjačoj do sad, nogometaši Šibenika zabilježili su pobjedu. S 1:0 na Šubićevcu su pobijedili drugoligaša Solin na čijoj klupi sjedi bivši učitelj narančastih Mirko Labrović. Uz vrlo dobru igru, dosta bolju nego protiv Kaposvara, Šibeniku je pobjedu donio mladi Stipan Banić golom iz treće minute utakmice.

Š. I. Novi trijumf narančastih: Banić zabio za pobjedu protiv Labrovićeva Solina
08.02.2017, 21:07h

Već u otvaranju utakmice Balajićev je sastav došao do pobjedničkog gola: prodor Brazilca Brita, lopta dolazi do Banića koji pogađa suprotan kut gostujućeg gola. Nešto kasnije mladi veznjak Banić podvalio je odličnu loptu za Slavicu, ali napadač Šibenika puca pored gola. Odlične centaršuteve iz kornera imao je Nigerijac Diyoke: poslije jednog takvog šut Slavice je blokiran, Brito je zatresao mrežu, no, gol je poništen zbog zaleđa.

U 21. minuti gosti prvi put prijete: slobodan udarac, vrataru Slavici ispada lopta, prvi na lopti su gosti, ali njihov šut u praznu mrežu zaustavio je Rodin. Do kraja poluvremena kapetan Šibenika odlično reagira u dva navrata i sprječava izjednačenje.

Prva trećina drugog poluvremena protekla je u terenskoj dominaciji gostiju, ali osim jednog udarca koji je išao preko gola, šibenski gol nisu ugrozili. Na drugoj strani, redale su se prilike. Tek što su ušli u igru u šansi su se našli A. Živković i Celić: prvi je bio asistent, a drugi je odlično pucao, no, pored gola. Pokušao je jako dobro i Maleš, također neprecizno.

Nešto kasnije, Diyoke je s lijeve strane poslao odličnu loptu, ali ni A. Živković ni Maleš nisu uspjeli ugurati je u mrežu, zakasnili su za djelić sekunde. Maleš je imao i jako dobru solo akciju, nedostajalo je snage za precizniji šut u završnici. Celić i Maleš složili su potom matnu priliku za Brita, no, iz blizine Brazilac ne uspijeva poslati loptu na željeno mjesto.

Pogodak mladog Banića, drugi u ovim pripremama, odlučio je tako pobjednika i Šibeniku donio treću pobjedu ove zime, još jednu bez primljenog gola (Primorac B 1:0, OSK 2:0).

Početkom sljedećeg tjedna Šibenik će vrlo vjerojatno u Međugorju odigrati prijateljsku utakmicu protiv BIH ili slovenskog prvoligaša.

ŠIBENIK – SOLIN 1:0