OBJAVA: 18.11.2017, 15:42h   •   IZMJENA: 18.11.2017, 15:42h   komentara   •     ISPIŠI

Po prikazanom zaslužili pobjedu

Prekinuli su nogometaši Šibenika negativnu tradiciju u gostujućim ogledima protiv Sesveta. Odigrali su 2:2, uz dva gola Marka Brekala, a po prikazanom na terenu i stvorenim šansama zaslužili su Perkovićevi igrači i preostala dva boda.

Š. I. Prekinuta negativna tradicija: Narančasti u Sesvetama uzeli bod, dva gola Brekala
18.11.2017, 15:42h

Odlično prvo poluvrijeme odradili su narančasti. Imali su četiri sjajne šanse, no, Brekalo, Alispahić i Celić nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina koji je zaprijetio samo u dva navrata.

Šok za Šibenčane na otvaranju drugog dijela, domaćin je brzo zabio dva gola i došao do velike prednosti. Kluk je zabio tek što se krenulo s centra, a samo četiri minute kasnije Lihić, koji je netom ušao u igru, povisuje na 2:0.

Nije to obeshrabrilo goste. Nastavili su s dobrom igrom, a kao rezultat toga stigli su i golovi. U 55. minuti Brekalo zabija na asistenciju Okechukwua, a isti igrač zabija i u 73. minuti za 2:2. S dva gola u Sesvetama Brekalo je izbio na prvo mjesto klupske ljestvice strijelaca s četiri gola (Maleš ima tri).

Do kraja utakmice igrači u narančastom bili su konkretniji i opasniji. Centimetri su ih dijelili od novog gola i pobjede, a najbliži pogotku bio je Okechukwu čiji je udarac završio na stativi.

Igrali su narančasti bez kapetana Vukorepe, ni Fuštin koji bi s kapetanskom trakom poveo momčad u Sesvetama nije mogao igrati zbog ozljede, pa je momčad na posljednjem gostovanju sezone na teren poveo najiskusniji Mehmed Alispahić.

A do kraja jesenskog dijela sezone Šibenčane još čekaju dvije domaće utakmice – protiv Dinama 2 i Varaždina.

SESVETE – ŠIBENIK 2:2 (0:0)
Sudac: Andrej Burilo - Osijek
Strijelci: Kluk 46', Lihić 50' - Brekalo 55', 73'
SESVETE: Filipović, Štimac (od 70. Mamut), Kontek, Mikulić, Maloča, Kolega (od 81. Slišković), Kluk, Džijan, Dučkić, Goić, M. Ćosić (od 46. Lihić). Trener: Sergej Jakirović.
ŠIBENIK: Žitnjak, Pecolaj, R. Ćosić, Šare, Musa, Roca, M. Bulat, Celić, Alispahić, Okechukwu, Brekalo. Trener: Borimir Perković.