OBJAVA: 20.11.2017, 17:37h   •   IZMJENA: 20.11.2017, 17:37h   komentara   •     ISPIŠI

Dalmatinska liga

Šibenikovi mlađi pioniri i juniori slavili u Sinju, porazi pionira i kadeta

U 14. kolu Dalmatinske lige mlađe kategorije HNK Šibenika u četiri odigrane utakmice imale su polovičan učinak.

Facebook Naši Tići Šibenikovi mlađi pioniri i juniori slavili u Sinju, porazi pionira i kadeta
20.11.2017, 17:37h

Pioniri i kadeti su u ovom kolu na Šubićevcu dočekali splitski Adriatic, lidera na tablici u obje kategorije. Obje ekipe Šibenika su doživjele minimalne poraze, pioniri su izgubili s 1-0, a kadeti s 2-1. Jedini gol za kadete je postigao Tomislav Kuman, a gosti su do pobjede došli iz kaznenog udarca sredinom drugog poluvremena.

Mlađi pioniri i juniori su išli na uvijek teško gostovanje u Sinj, kod vršnjaka iz NK Junak i osvojili svih šest bodova. Mlađi pioniri su pobijedili 3-0, a u vodstvo ih je svojim golom doveo Domagoj Mihaljević. Prednost je povećao Josip Šupe preciznim udarcem iz velike daljine, a konačnih 3-0 postavlja Božo Dugeč nakon nabačaja Ivana Mučića.

- Bilo je prekrasno slušati veselje i pjesmu mlađih pionira Šibenika koja je odzvanjala gradskim stadionom u Sinju – kažu nam oni koji su uživo gledali susret.

Nakon njih su na teren izašli juniori koji su ostvarili pobjedu daleko teže, završilo je 2-1 za narančaste. Šibenik je upao u probleme već u 7. minuti kada Roko Čvrljak dobiva crveni karton i ekipa ostaje s igračem manje, a odmah u idućoj minuti igru je zbog ozljede morao napustiti kapetan Mirko Protega.

Ipak, to nije smelo igrače Šibenika koje u vodstvo dovodi Ante Toni Bačkov koji glavom šalje loptu u mrežu nakon ubačaja iz kornera Marija Kiša. Junak je ipak došao do izjednačenja u drugom dijelu i to udarcem s bijele točke. Šibenik dolazi do pobjede skoro preslikom prvog gola: Kiš nabacuje iz kornera, a ovaj put Roko Bulat ostaje nečuvan na drugoj stativi i zakucava loptu u mrežu za velika tri boda. Nekoliko šansi koje je stvorio Junak sigurno je zaustavio odlični vratar narančastih Ante Tarle.

U 15. kolu pioniri i kadeti putuju kod NK Junaka u Sinj, a mlađi pioniri i juniori dočekuju NK Omladinac.