OBJAVA: 24.02.2018, 16:58h   •   IZMJENA: 24.02.2018, 16:58h   komentara   •     ISPIŠI

Drugo kolo

MNLKŠ: Zlarin efikasan protiv Banzoga, pobjeda Psihijatrije u derbiju kola

Odigrane su utakmice drugog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu.

24.02.2018, 16:58h

Zlarin - Banzogo 7:1 (Antonio Huljev 20, 27, 29, Toni Rajković 3, Joško Nižić 23, Marin Gulin 24, Nato Ljuba 30` - Milan Vukadinović 28`)

Rezultati prvog kola u kojima su Zlarinjani, kao prošlogodišnji doprvaci doživjeli potpuni debakl protiv Pijace, a ekipa Banzoga je u neviđenoj golijadi došla do pobjede, sugerirali su da bi ova utakmica mogla ponuditi veću rezultatsku neizvjesnost.

Sam početak utakmice donio je početno odmjeravanje snaga, u kojem je izgledalo da su Zlarinjani koncentriraniji, što su i iskoristili već u 3. minuti. Nakon prvog kornera, križanjem stvaraju višak i Rajković lagano poentira za početno vodstvo. Već u idućoj minuti Renje dva puta spašava Banzogo, kada mu Bilić prijeti udarcem s otprilike deset metara, a odbijanac od prvog udarca dolazi do Bilića, čiji drugi pokušaj brani vratar Banzoga. Utakmica se stabilizirala kako je vrijeme odmicalo i do kraja poluvremena je Banzogo pokušao malo hrabrijom igrom doći do izjednačenja. Na obje strane je bilo nekoliko poluprilika, a Banzogo za nijansu bolju igru i terenski pritisak u posljednjih par minuta nije uspio okruniti pogotkom.

U drugom poluvremenu se u prvih pet minuta nije dogodilo ništa značajnije do 20. minute kada Huljev efektno pogađa za 2-0. Banzogova ionako kratka klupa, ostala je još kraća ozljedom Dragojevića, pa su posljednjih desetak minuta igrali sa samo jednom zamjenom. Zlarinjani su čekali Banzogovo očekivano otvaranje i pokušaj stizanja rezultata i u razdoblju od 23. do 27. minute preko Nižića, Gulina i još jednom Huljeva, kontrama i lijepim akcijama odlaze na visokih 5-0, te rješavaju pitanje pobjednika. Banzogo je u 28. minuti preko Vukadinovića uspio doći do utješnog gola, a konačni rezultat u zadnje dvije minute postavljaju Ljuba i Huljev, koji je ovim pogotkom upotpunio hattrick.

Psihijatrija - Kovači Šibenskog Mosta 4:3 (Andro Cota 4, 21, Davor Jurišić 9, Antonio Čoga 15` - Antonio Bumbak 29, 30', Ivan Škugor 16`)

U drugoj utakmici večeri imali smo priliku gledati ujedno i derbi ovog kola. Kovači koji su u prvom kolu skinuli branitelja naslova, ekipu TLM-a, željela je nastaviti svoj pobjednički niz, dok su iskusni 'Psihići' lovili prvu pobjedu u ovoj sezoni. Već u 4. minuti Psihijatrija dolazi u vodstvo, kada Jurišić prolazi svoga čuvara, te izlazi pred vratara Barića, te nesebično dodaje loptu Andri Coti, koji postiže pogodak na prazan gol. U idućoj minuti smo vidjeli po jednu priliku s obje strane. Za Psihićima prijeti Bumbak, čiji udarac s otprilike sedam metara odlazi pored gola, dok udarac Jurišića s druge strane brani Barić.

U devetoj minuti 'Psihići' povisuju vodstvo, kada nakon kornera s desne strane lopta dolazi do Jurišića koji s otprilike 12 metara precizno i neobranjivo pogađa suprotni kut vratara Barića. U idućoj minuti Kovači prijete preko Škugora, koji izlazi sam pred vratara Kneževića, koji čita njegov pokušaj, te loptu odbija u korner. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Čoga povisuje vodstvo Psihijatrije, kada oduzima loptu igraču Kovača, te izlazi pred Barića, kojeg rutinirano svladava.

U prvoj minuti drugog poluvremena Kovači smanjuju zaostatak, kada u situaciji jedan na jedan s vratarem Kneževićem ovaj put pronalazi rješenje, te postiže pogodak. Dvije minute zatim Kovači prijete prvo preko Bušca čiji pokušaj brani odlični Knežević, a zatim i preko Bumbaka, čiji udarac s otprilike devet metara odlazi pored gola. U 21. minuti Andro Cota izlazi sam pred vratara Barića, te precizno pogađa suprotni kut i još jednom povisuje vodstvo svoje ekipe. U posljednje tri minute Kovači uvode vratara-igrača, te odmah prijete preko Jakšića, čiji udarac odsjeda na gredi Kneževićeva gola. Dvije minute prije kraja utakmice Andro Cota propušta izrazitu prigodu, kada ne postiže pogodak u situaciji 1 na 1 s igračem Kovača, dok je vratar-igrač bio u napadu, kojom je mogao kompletirati svoj hattrick.

Neiskorištenu priliku kažnjava Bumbak koji s ruba šesterca postiže lijepi pogodak. U posljednjoj minuti igrač Psihijatrije čini prekršaj u vratarevom prostoru, te sudac dosuđuje penal, koji Bumbak pretvara u novi pogodak, te smanjuje vodstvo na samo jedan razlike. Nakon postignutog pogotka Kovači idu na sve ili ništa, ali ubrzo Jakšić zasluženo dobiva crveni karton, te ubija svaku nadu Kovača Šibenskog Mosta. Ovom pobjedom ekipa Psihijatrije zasjela je na čelo lige, dok su Kovači pokazali određene slabosti na kojima bi trebali poraditi ukoliko žele osvojiti ligu, te tu titulu donijeti na most i kazati..

Mihovil - Caffe Bar Enigma 2:2 (Domagoj Kulušić 17, Mihovil Marov 22` - Duje Španja 12, Niko Rak 28')

Mladići iz Enigme su u prvom kolu pokazali kako raspolažu sa zanimljivim rosterom, te da će biti ugodno osvježenje lige. S druge strane ovo je bila prva utakmica ekipe Mihovila ove sezone, te nismo znali što očekivati od njih. Obje ekipe vrlo oprezno ulaze u utakmicu, a u prvih deset minuta zapisali smo po jednu opasnost s obje strane. Prvi prijete igrači Mihovila preko Pauka, čiji udarac s 11 metara brani Knežević. Koju minutu nakon prijeti i Enigma preko Shihabija, čiji udarac s devet metara brani Pražen. U 11. minuti Enigma prijeti još jednom preko Olivanija, koji ne koristi priliku u kojoj je sam izašao pred Pražena, te njegov udarac odlazi pored vratnice. Već u sljedećoj minuti ekipu Enigme dovodi u vodstvo Španja, koji postiže pogodak nakon odbijanca, s tri metra. Na poluvrijeme se odlazi minimalnim vodstvom Enigme.

Već u drugoj minuti nastavka Kulušić poravnava rezultat, kada u jednoj čudnoj situaciji s lijeve strane savladava Kneževića. Nakon poravnanja rezultata ekipa Mihovila preuzima inicijativu, te iz daljine prijeti Kneževiću, koji to rješava bez većih problema. U 22. minuti ekipa Mihovila dolazi u vodstvo. Pauk puca s otprilike deset metara, vratar Knežević odbija njegov udarac, a na odbijanac nalijeće Marov, te loptu posprema u gol. Nakon primljenog pogotka igrači Enigme se odlučuju na presing po cijelom terenu, te Enigma preuzima inicijativu. Tri minute prije kraja utakmice Enigma se odlučuje započeti igru s vratarom-igračem, što je urodilo plodom već u drugoj minuti takve igre, kada Rak puca s desetak metara, njegov udarac skreće igrač u bloku, te lopta vara Pražena i ulazi u gol. Do kraja utakmice Enigma nastavlja igrati presing, ali se do kraja rezultat nije mijenjao, te obje ekipe odnose po bod s utakmice.

TLM - Đardin 8:0 (Marin Vidović 4, 17, 18, 26', Martin Varenina 7', 11', Marko Vlašić 19`, 26`)

U posljednjoj utakmici dana branitelji naslova su se željeli vratiti na pobjedničke staze, dok je ekipa Đardina željela doći do prvih bodova u ovoj sezoni. Metalci su se nametnuli od samog početka, te su odmah preuzeli inicijativu. Već 4. minuti Metalce u vodstvo dovodi Vidović, koji odlično prolazi po desnoj strani, te s otprilike 8 metara savladava Donđivića. Tri minute potom Metalci povisuju svoje vodstvo preko Varenine, koji savladava Donđivića u situaciji jedan na jedan. U 11. minuti isti igrač se drugi puta upisuje u strijelce, kada nakon kontranapada postiže pogodak na prazan gol.

U prvih pet minuta drugog poluvremena Metalci rješavaju pitanje pobjednika, kada prvo Vidović iz dva kontranapada postiže dva pogotka u jednoj minuti, a nakon njega Vlašić nakon kornera postiže svoj prvi pogodak na utakmici. Nakon tri brza pogotka TLM-a valja i spomenuti po svjedocima ove utakmice potezu kola, kada kao perce lagani Galić, poput sina vjetra prolazi dvojicu igrača, te stvara gol priliku Varenini, koji propušta prigodu, te ne dolazi do svog prvog hattricka u povijesti. Mreže su mirovale nekoliko minuta, a tada Metalci u jednoj minuti postižu svoja nova dva pogotka, kada Vidović još jednom postiže pogodak iz kontranapada, dok Vlašić postiže pogodak s ruba šesterca nakon lijepe timske akcije. Do kraja utakmice obje su ekipe samo čekale da istekne 30 minuta utakmice. Metalci su se ovom pobjedom na najbolji mogući način vratili na pobjedničke staze, dok po viđenom ekipu Đardina ove sezone očekuje ljuta borba za playoff.

Raspored 3. kola:
20:00 Mihovil - Đardin
20:40 TLM - Pijaca
21:20 Psihijatrija - Zlarin
Ekipa Banzogo slobodna

Utakmica između Caffe Bara Enigma i Kovača Šibenskog Mosta je odgođena i odigrat će se 4.3.2018.