SADA ČITATE
FOTO Fešta u Vodicama: Nogometaši prvaci Županijske lige
          OBJAVA: 11.05.2014, 12:14h   •   IZMJENA: 11.05.2014, 12:14h   komentara   •     ISPIŠI

Trofej nakon devet godina

Nogometaši Vodica pobjednici su ovogodišnje Županijske nogometne lige. U zadnjem su kolu, u susretu koji je direktno odlučivao o pobjedniku, na gostovanju u Kninu s 2:1 pobijedili Dinaru. Veliko slavlje počelo je u još u kraljevskom gradu, a nastavilo se do sitnih noćnih sati i u Vodicama gdje su navijači Bunjari momčadi priredili i doček.

11.05.2014, 12:14h

Nakon devet godina trofej je ponovno stigao u Vodice. Ne čudi stoga što su ga žestoko proslavili u svom gradu. A sve je počelo još u Kninu, na utakmici u kojoj je Vodičanima igrala isključivo pobjeda nad izravnim konkurentom Dinarom.

I uspjeli su doći do nje, iako su domaćini prvi poveli preko Matića već u 13. minuti. Šime Deur osam minuta kasnije pogodio je za izjednačenje, a pogodak za pobjedu, odnosno naslov prvaka Vodičanima je donio Krešimir Klarić u 30. minuti utakmice.

U svojim redovima Vodičani imaju i prvog strijelca lige Josipa Juričeva (19 golova).  – Ne znam što bih rekao, mogu se jedino zahvaliti svima na ovom velikom uspjehu za nas. Divan je osjećaj usred Knina uzeti titulu i proslaviti je sa svojim navijačima, kazao je za ŠibenikIN dan nakon velike pobjede najbolji strijelac vodičke momčadi.

- Što se tiče slavlja, slavilo se duboko u noć, do ranih jutarnjih sati. Ovaj tjedan ćemo se spremiti, malo smiriti doživljaje i napraviti sve da uzmemo i Kup u nedjelju. A u vezi kvalifikacija još se ništa ne zna. Sigurno je jedino da ćemo mi dati sve od sebe, dodao je Juričev.

Kao pobjednici Županijske lige Vodice stječu pravo nastupa u kvalifikacijama za Treću HNL, a uskoro bi trebale biti poznate i pojedinosti, odnosno imena protivnika i termini odigravanja. A do tada pred momčadi Darka Vlatkovića još je jedna borba za trofej, onaj Kupa. Sljedeće će se nedjelje, naime, na Šubićevcu, igrati finale Županijskog nogometnog kupa, a protivnik Vodicama bit će Janjevo.

DINARA – VODICE 1:2 (1:2)