Subota u kazalištu

Čak 367 malih čuvara tradicije na 4. Međunarodnom festivalu dječjeg folklora u Šibeniku

Baština   |   Autor: Š.I.   |   21.09.2022 u 15:47

24. rujna 2022. godine u Hrvatskom narodnom kazalištu u Šibeniku, bit će održan 4. Međunarodni festival dječjeg folklora s početkom u 19.00 sati u organizaciji Kulturne udruge Kolajnice i uz materijalnu potporu grada Šibenika. Susret je revijalnog karaktera, a okupit će 16 dječjih folklornih skupina (14 iz Hrvatske te 2 iz Bosne i Hercegovine) koje će pratiti stručnjak Goran Knežević.

Festivalu prethodi svečani mimohod sudionika ulicama grada (od Poljane preko obale do katedrale i kroz grad u HNK) s početkom u 17.45 sati. 

Pridružite nam se i podržite ovu jesensku folklornu priču u Šibeniku te na pozornici HNK Šibenik pozdravite male folkloraše iz Šibenika, Knina, Vrlike, Obrovca, Mirlović Zagore, Primoštena, Kaštela, Trogira, Stupnika, Bjelovara, Novog Travnika i Donjeg Vakufa, kao i gradski dječji zbor Cvrčak te djecu iz dječjih vrtića Šibenska maslina i Smilje, polaznike Etno igraonice Balarin.

Program potražite u nastavku: 

4. MEĐUNARODNI FESTIVALA DJEČJEG  FOLKLORA

Hrvatsko narodno kazalište

19.00 sati

Svečano otvorenje uz pozdravne riječi domaćina

1. KU „Kolajnice Šibenik“  ŠIBENIK   

    „STARO ŠIBENSKO KOLO“

    Koreografija: Edita Malenica

    Glazbena obrada: Danka Oreb Jajac        

2. KUD „Milan Begović“ VRLIKA

    „VRLIČKO KOLO“

    Za scenu priredila: Marina Turudić

3. KUD „KRALUŠ“ STUPNIK  – mlađa dječja skupina

„JUDICA SE ŠEĆE“

          Dječje pjesme i igre Turopolja

          Koreografija:  Boris Harfman

          Glazbena obrada: Zoran Jakunić

4.        KUD „Novotravničko biserje“ NOVI TRAVNIK    

            „Malovaroške igre iz Bosne“

            Koreografija: Admir Korda                     

5.        KUD  „Ante Zaninović“ KAŠTELE

           „DJEČJE IGRE I PLESOVI DALMATINSKOG PODRUČJA“

           Koreografija: Tonći Tadin

           Glazbena obrada: Ivan Radilović

6.        KUD „KRALJ ZVONIMIR“ KNIN    

           „Dječje igre i brojalice  Knina i kninskog kraja“

           Za scenu priredile: Edita Malenica i Jagoda Štivinović                                                              

7.         CVRČAK   - zbor

           „ Škola za anđele „

            Autor glazbe : T.Eterović

            Autor teksta: J.Fiamengo

            Autor Rnažmana : T. Eterović

           „ Ljubav „

            Autor glazbe : S. Batur

            Autor teksta: M . Gulin

            Autor Rnažmana : T. Eterović

            Voditeljica zbora : Sonja Batur

8.         ETNO  - IGRAONICA BALARIN – DV . ŠIBENSKA MASLINA točan naziv

            „Splet plesova i pjesmica “

           Za scenu pripremile : Katarina Krnić ,    Robertina Goger  i Markita Ševerdija

9.         ETNO – IGRAONICA  BALARIN  - DV . SMILJE

            „  Splet plesova  i  pjesama  „

             Za scenu pripremile : Mikela Lukšić ,Antonia Bujas i Natalia Banovac .

10.       UDRUGA „KRČ“ PRIMOŠTEN

            „ KAO NEKAD A DA SE NE ZABORAVI“

Za scenu pripremila : RINA LOJIĆ  i  LORENTA FUŠTIN

11.       KUD  „ZVONA ZAGORE“ MIRLOVIĆ  ZAGORA        

            „KOLA IZ MIRLOVIĆA“

            Za scenu priredio: Ivica  Čular   

12.       KUD „KRALUŠ“ STUPNIK – starija dječja skupina

            „LEPE NAŠE SENOKOŠE“

            Pjesme i plesovi Međimurja

            Koreografija:  Boris Harfman

            Glazbena obrada: Zoran Jakunić

13.       KUD „SV. JOSIP“ OBROVAC

            „BUKOVAČKO KOLO“

            Za scenu priredio :  Marijana Kambera

14.       KUD „KVADRILJA“ TROGIR   

            „ Lipe jesu zelene livade“  i  „Šotić„         

            Za scenu pripremio :  Tonći Tadin

15.      KUD  „Ajvatovački biseri“ PRUSAC,    DONJI VAKUF    

           „OJ CURICE, DINA TI

           Za scenu priredila: Šeherzada Began-Čizmo                        

16.       KUD „BJELOVAR“ BJELOVAR    

            „Pjesme i plesovi i igre Bilogore“

            Koreografija i glazbena obrada:  Matija Janči

 

Podijeli:        

// PROMO