OBJAVA: 02.04.2012, 13:50h   •   IZMJENA: 02.04.2012, 13:50h   komentara   •     ISPIŠI

Kad se bratske ruke (i noge) slože

Braća Rudan prvaci Hrvatske u full contactu

PIŠE Davor Trutin
02.04.2012, 13:50h

Braća Rudan u svojim kategorijama osvojili su prva mjesta i postali seniorski državni prvaci, dok su Davor Perković i Ivan Čuklin ispali u kvalifikacijama.

Članovi KBK „Petar Krešimir IV“ nastupili su na prvenstvu Hrvatske u kickboxingu, disciplina fullcontact za juniore i seniore koje je održano u Kutini 01.04.2012.godine.U seniorskoj konkurenciji nastupili su Mate Rudan(-63,5kg), njegov brat Tomislav Rudan(-86kg), Davor Perković(-86kg) i Ivan čuklin (-86kg).
Matu Rudana su u klubu prijavili u seniorskoj konkurenciji iako je on još uvijek junior i pokazalo se da su spravno odlučili jer je Mate pobijedio u tri teška meča borce starije od sebe i postao seniorski državni prvak.
U prvom meču pobijedio je Silvija Kebeta iz ZG, u drugom Kristijana Bašića iz Siska a u finalu Dražena Selimovića iz Pule, sva tri meča su bila jako teška ali Matine pobjede nisu bile u pitanju u niti jednom trenutku.Ovim uspjehom Mate je još jednom dokazao da izrasta u velikog borca i osigurao je nastup za seniorsku reprezentaciju Hrvatske koja će nastupiti na europskom prvenstvu u Rumunjskoj u studenom.

TOMISLAV SE VRATIO NAKON TRI GODINE
Stariji brat Tomislav Rudan, svojevremeno jedan od najboljih boraca u Hrvatskoj nakon pauze od tri godine vratio se mečevima i u prvom nastupu osvojio titulu prvaka, također u tri teška meča.U prvom meču dobio je Marka Lukačića, u drugom Domagoja Kneza a u finalu Edina Brkičevića iz Pule. Sva tri meča jako teška i izjednačena ali je Tomislav zahvaljujući svom velikom iskustvu uspio pobijediti u svakom, tako da ćemo ne europskom prvenstvu imati dva brata u reprezentaciji.

Ovo je Tomislavu treća titula državnog seniorskog prvaka u fullcontactu, a sad kad je malo stariji i iskusniji nego što je bio 2008. god. kad je nastupio na europskom  prvenstvu vjerujem da će napraviti dobar rezultat. Iduće natjecanje nas očekuje 29.04.2012.godine u Varaždinu na prvenstvu Hrvatske u disciplini lowkick na kojem ćemo nastupiti sa devet boraca – poručuju iz „Krešimira“.