OBJAVA: 02.04.2012, 13:54h   •   IZMJENA: 02.04.2012, 13:54h   komentara   •     ISPIŠI

Dva postolja za borce Dalmatina u Kutini

Ivan Letica i Roko Baljkas srebrni na PH

PIŠE Davor Trutin
02.04.2012, 13:54h

U svojim težinskim skupinama još su nastupili i Dino Brajković, Marko Jurin, Sinan Rekić, Krešo Škugor i Šime Čogelja, ali iako su bili borbeni, nisu uspjeli svladati prepreku u kvalifikacijama.

Proteklog vikenda u Kutini je održano prvenstvo Hrvatske u full contactu za juniore. Nastupilo je preko 100 natjecatelja  iz klubova iz cijele Hrvatske.

Za  “Dalmatino” su značajniji uspjeh ostvarili Ivan Letica i Roko Baljkas.

IVAN LETICAje nastupio u kategoriji do 60 kg, a ždrijebom je raspoređen u četvrtfinale. Tamo je pobijedio Stjepana Šavorića iz Pule i to prekidom u 3. rundi. U polufinalu ga je dočekao Marko Pavlović iz splitskog Jokera kojeg je Ivan svladao jednoglasnom odlukom sudaca. U finalnoj borbi borio se protiv Ante Opačka iz Kutine, domaćeg borca, koji je blagom naklonošću sudaca odnio, po mišljenju članova Dalmatina, upitnu pobjedu, te je Ivan osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju.

ROKO BALJKASje nastupao u kategoriji do 81 kg. I u ovoj kategoriji je bilo puno protivnika, te je raspoređen u osminu finala. Tamo se borio protiv Marina Mijača iz splitskog Jokera kojeg je svladao jednoglasnom odlukom sudaca. U četvrtfinalu ga je čekao Josip Nikolić iz kaštelanskog kluba MOKK. Tu izjednačenu borbu je Roko pobijedio odlukom sudaca 2:1. Polufinalnu borbu pobjeđuje zbog predaje protivnika, a u finalu se nije u stanju boriti zbog ozljede šake koju je zadobio još u četvrtfinalnom meču, te je morao odustati i zadovoljiti se osvojenim drugim mjestom i srebrnom medaljom.

S natjecateljima Dalmatina bio je njihov trener Damir Lambaša, a borce već za dva tjedna očekuje nastup na prvenstvu Hrvatske po K-1 pravilima, u Poreču.