SADA ČITATE
Šest medalja za mlade borce iz kluba Juraj Dalmatinac na natjecanju u Zagrebu
KLJUČNE RIJEČI
adidas kup
          OBJAVA: 12.12.2016, 10:29h   •   IZMJENA: 12.12.2016, 11:20h   komentara   •     ISPIŠI

Adidas kup 2016

Taekwondo klub Juraj Dalmatinac Šest medalja za mlade borce iz kluba Juraj Dalmatinac na natjecanju u Zagrebu
12.12.2016, 10:29h

Šibenski Taekwondo klub 'Juraj Dalmatinac' osvojio je šest medalja na otvorenom turniru Adidas kup 2016. u olimpijskom taekwondou za male olimpijce, održanom protekli vikend u Zagrebu.

Najuspješniji nastup u konkurenciji kadetkinja imala je Antonela Kovač u kategoriji preko 59 kilograma, koja je u finalu pobijedila protivnicu iz kluba Zelingrad i osvojila zlatnu medalju. Karla Drašković u kategoriji mlađih kadetkinja do 24 kilograma je također osvojila zlatnu medalju. Srebrnu medalju je osvojila Lucija Desanić u kategoriji do 43 kilograma. Ona je porazila dvije protivnice, da bi je u finalu zaustavila protivnica iz Velike Gorice.

Isti rezultat je postigla i Tereza Berač u kategoriji do 47 kilograma, koja je osvojila srebrnu medalju nakon tri pobjede i jednog poraza u finalu. Brončane medalje su osvojili Matej Desanić u kategoriji kadeta preko 65 kilograma i August Lambaša u konkurenciji malih olimpijaca. Članovi šibenskog Taekwondo kluba 'Juraj Dalmatinac' sa svojih 13 predstavnika ekipno su zauzeli deseto mjesto u konkurenciji 61 kluba na ovom natjecanju. Pratili su ih treneri Zoran Huljev i Ivana Lambaša, kao i predsjednica kluba Nives Radić. Na turniru je nastupilo 605 natjecatelja iz 61 kluba iz BiH, Srbije, Mađarske, Slovenije i Hrvatske.