OBJAVA: 22.09.2014, 07:11h   •   IZMJENA: 22.09.2014, 07:11h   komentara   •     ISPIŠI

Međunarodni karate turnir s preko 600 natjecatelja

Čatlak srebra, Zoričić i Cvitanović brončani u Čitluku

22.09.2014, 07:11h

Proteklog vikenda u Čitluku, u Bosni i Hercegovinu, održan je karate turnir DBG open 2014., na kojem je nastupilo više od 600 natjecatelja iz pet zemalja: Bosne i Hercegovine, Hrvatske,Crne Gore, Austrije i Srbije. Nastupili su i karataši Šibenika, odnosno Drniša, a osvojili su tri medalje.

O kvaliteti turnira dovoljno govori to što je bio izborni turnir reprezentacije BiH za nadolazeće Europsko prvenstvo koje će se održati u Švicarskoj. Na turniru su nastupili i predstavnici karate klubova Šibenik i Drniš. Veliki uspjeh postigla je Šibenčanka Lucija Čatlak, koja se okitila srebrnom medaljom u konkurenciji mlađih seniorki do 61kg, pobijedivši uvjerljivo do finala dvije reprezentativke BiH i Jelenu Zovko iz Hrvatske, da bi u finalu tijesno izgubila od Ivone Ćavar iz Mostara, koja spada u sam vrh svjetskog karatea.

Bruna Cvitanović je uspjela osvojiti brončanu medalju iako je ostavila dojam da je mogla i više u kategoriji mlađih kadetkinja do 54kg. Petra Čatlak je izgubila u drugom kolu ostavivši također vrlo dobar dojam u konkurenciji kadetkinja do 54kg.

Karatist Drniša, inače trener Šibenčanki, Ivan Zoričić, na istom turniru u kategoriji seniora, zaustavljen je u polufinalu od BiH reprezentativca Admira Dautovića, te se morao zadovoljiti brončanim odličjem.

Turnir je pokazao da je šibenski i drniški karate spreman na najveće dosege u ovoj sezoni i mukotrpan rad ovog ljeta polako dolazi na naplatu. Već sljedeći vikend, Zoričić putuje u Zagreb, na izborni turnir za svjetsko Seniorsko prvenstvo koje će se održati u Bremenu, a karatistice 4. listopada čeka put u Rijeku na jedan od najjačih turnira u ovom dijelu Europe.