Čestitamo

Članovi Judo kluba Šibenik na turniru u Splitu osvojili četiri zlatne, jednu srebrnu i četiri brončane medalje

Borilački sportovi   |   Autor: F.Z.   |   11.12.2022 u 16:20

Jučer je u Splitu održan tradicionalni Božićni judo turnir na kojem se okupilo 344 natjecatelja iz 20 klubova. Ovo je ujedno bio i posljednji ovogodišnji turnir za članove Judo kluba Šibenik. Boje šibenskog kluba branilo je 11 natjecatelja te su ukupno osvojili četiri zlatne, jednu srebrnu i četiri brončane medalje.

Zlatnim medaljama okitili su se Franka Iljadica u kategoriji curica do 36 kg, Dino Arambašić u kategoriji dječaka do 38 kg, Filip Knez u kategoriji mlađih kadeta do 55 kg i Marko Gulin u kategoriji mlađih kadeta do 66 kg.

Srebrnu medalju osvojio je Roko Pletikosa u kategoriji dječaka do 34 kg, dok su se brončanim medaljama okitili Dominik Zrilić u kategoriji limača do 27 kg, Vito Copić u kategoriji limača do 34 kg, Matej Iljadica u kategoriji dječaka do 60 kg i Mate Ježina u kategoriji mlađih kadeta +81 kg.

Preostalih dvoje natjecatelja, Frane Iljadica i Sara Rošić zaustavljeni su na korak do medalje te su osvojili peta mjesta u svojim kategorijama.

- Bila je ovo jedna vrlo uspješna sezona za članove Judo kluba Šibenik, a posebno bi izdvojili dvoje natjecatelja, Franku Iljadicu koja je sezonu završila bez poraza te Filipa Kneza koji je, uz ostale medalje s ovogodišnjih turnira, osvojio i 3 državne medalje, dvije srebrne u uzrastima kadeta i juniora te jednu zlatnu u uzrastu mlađih kadeta.

Ovim putem zahvaljujemo Hrvačkom klubu Šibenik, koji nam je omogućio da koristimo njihove prostore za dodatne treninge zbog nedovoljnog broja termina u sportskoj dvorani Miminac te treba naglasiti, da unatoč neadekvatnim uvjetima treniranja, ova djeca postižu sjajne rezultate na turnirima - poručili su iz kluba.