Kup Jadrana

Članovi Karate kluba Osvita vratili se iz Splita s rekordnih 16 medalja!

Borilački sportovi   |   Autor: Š.I.   |   27.03.2023 u 13:29

U subotu u Splitu održano je najstarije karate natjecanje u Hrvatskoj sa 55-godišnjom tradicijom Kup Jadrana. Veliki uspjeh postigli su karatašice i karataši Osvita.

Iz Splita su se vratili sa 16 medalja. Boje Osvita u Splitu branili su: Teodora Antić, Ena Bilić, Marta Zorica, Marijeta Čaleta Car, Mihaela Zanze, Mia Ninić, Asja Čelar, Ante Palinić, Niko Radovčić, Lovre Vučak, Mateo Ninić, Matej Blaće i Borna Belamarić.

Najviše se istakla Ena Bilić osvojivši srebro u borbama te broncu u katama pojedinačno i ekipno.

Zlatne medalje osvojili su: Matej Blaće, Mateo Ninić, Marta Zorica, Lovre Vučak i Mia Ninić.

Srebrne medalje osvojili su Ena Bilić i Borna Belamarić, brončane medalje osvojili su svi ostali.

- Na svim dosadašnjim natjecanjima najviše smo osvajali 14 medalja a ovaj puta kući se vraćamo sa rekordnih 16 medalja - poručuju iz Osvita.

Sveukupni plasman Osvita na Kupu Jadrana u katama je osvojeno visoko 5. mjesto od sveukupno 499 natjecatelja iz 4 države i 36 klubova.

- Sada nas očekuje Kup Hrvatske koji je ujedno i izborno natjecanje za Balkansko prvenstvo koje se održava u Baru krajem 4. mjeseca te se nadamo da će boje Hrvatske braniti natjecatelji iz našeg Osvita - kažu iz kluba.