OBJAVA: 22.12.2014, 08:49h   •   IZMJENA: 22.12.2014, 08:49h   komentara   •     ISPIŠI

Najveći uspjeh Karate kluba Šibenik

FOTO Lucija Čatlak i Ivan Zoričić u Rijeci postali državni prvaci

22.12.2014, 08:49h

Proteklog vikenda u Rijeci je odrzano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u karateu za mlađe seniore i ekipno prvenstvo za sve uzraste (kadete, juniore, seniore). Odličan rezultat ostvario je Karate klub Šibenik koji je osvojio čak tri medalje, od čega dvije zlatne.

U Šibenik su stigle tri državne medalje i to dvije zlatnog sjaja i jedna brončanog. Naime, prvog dana u pojedinačnom dijelu natjecanja najavu uspješnog vikenda najavila je Lucija Čatlak osvojivši prvo mjesto i zlatnu medalju u kategoriji mlađih seniorki do 55 kg, te je tim rezultatom potvrdila nastup na predstojećem Europskom prvenstvu koje se održava početkom veljače u Zurichu, u Švicarskoj.

Drugog dana uspješnu nisku nastavio je Ivan Zoričić u kategoriji seniori ekipno gdje se takodjer okitio zlatnom medaljom, a Lucija je nastupom u ekipnom dijelu natjecanja osvojila brončano odličje.

Zoričić je trener i u Karate klubu Drniš, a ujedno i Lucijin trener. Osvajanje tri medalje na državnom prvenstvu najbolji je uspjeh kluba, jer je riječ o najzahtijevnijim natjecanjima koja samo prvacima omogućavaju da idu na Europska i Svjetska prvenstva.