OBJAVA: 13.04.2015, 09:56h   •   IZMJENA: 13.04.2015, 09:56h   komentara   •     ISPIŠI

Uspjeh boraca šibenskog 'Petra Krešimira IV.' na PH

FOTO Skroza i Bogdanović srebrni, Perković i Čuklin brončani

13.04.2015, 09:56h

U Poreču je održano Prvenstvo Hrvatske u kickboxingu, disciplina lowkick za juniore i seniore na kojem su članovi šibenskog 'Petra Krešimira IV.' osvojili četiri medalje. Nastupili su seniori Davor Perković i Ivan Čuklin, oba u kategoriji do 86 kg, a u juniorima Mateo Skroza do 60 kg i Tomislav Bogdanović do 81 kg.

Davor Perković i Ivan Čuklin došli su do polufinala. Perkovića je čekao poznati nokauter iz Splita Matias Barić koji je zasluženo pobijedio Davora u izjednačenom meču i tako je šibenski borac ostao na trećem mjestu.

Čuklin je došao do polufinala gdje ga je čekao meč sa aktualnim prvakom Europe Lukom Šimićem iz Osijeka koji je također zasluženo pobijedio Čuklina u ravnopravnom meču. Oba dva su dali svoj maksimum protiv izuzetno opasnih boraca i osvojili brončane medalje.

Mateo Skroza u polufinalu je opet pobijedio Erdala Saheljia iz Pule, a u finalu izgubio od Luke Dozdora iz Splita i tako osvojio srebrnu medalju.

Tomislav Bogdanović do finala je došao s dvije pobjede u teškim mečevima nad Urimom Dorocijem i Lucijanom Radičem, oba dva iz Splita. U finalu je nastupio sa ozlijeđenom desnom nogom i izgubio od Miše Francetića iz Zagreba i tako došao do brončane medalje.

- S obzirom da obojica još mogu nastupati u juniorima tri godine od njih tek očekujemo vrhunske rezultate – kaže trener šibenskih boraca Joško Sunara.