OBJAVA: 09.06.2014, 09:39h   •   IZMJENA: 09.06.2014, 09:43h   komentara   •     ISPIŠI

Otvoreni hrvatski kup za kadete

FOTO Žetva medalja šibenskih taekwondoista: Ante Jurišić i Ira Lambaša na korak do zlata

PIŠE Šibenik IN
09.06.2014, 09:39h

Borci Jurja Dalmatinca uspjeli su izboriti ukupno pet finala, ali nitko nije uzeo zlatnu medalju na otvorenom turniru u olimpijskom taekwondou koji se održao u subotu u Zaprešiću. Iz šibenskog taekwondo kluba 'Juraj Dalmatinac' nastupilo je osam natjecatelja među189 boraca iz 15 klubova iz cijele regije.

Najbliže zlatu bili su Ante Jurišić (kategorija do 36 kg), koji je finalnu borbu izgubio tijesno, rezultatom 3:2 i to u posljednjim sekundama, nakon što je porazio dva protivnika prije finala, te Ira Lambaša (kategorija do 33 kg) koja je, nakon što je porazila protivnicu u polufinalu, izgubila 16:15 u zadnjoj sekundi meča.

Do srebra su stigli i Lucija Desanić (do 36 kg), Melanie Matić (do 43 kg) i Matej Desanić (do 53 kg). Izvanredne borbe, uz izostanak iskustva i sportske sreće, pružili su i Tereza Berač (do 33 kg), Lucija Roško (do 39 kg) i Danijel Aralica (do 33kg). Oni su osvojili brončane medalje.

Na natjecanju male borce pratile su trenerice Nives Radić i Ivana Lambaša uz 'pomagača' iz šibenskog 'Dalmatina', Damira Lambašu.