SADA ČITATE
Karate klub Šibenik najuspješniji hrvatski klub u disciplini kata: Osvojili 11 medalja i šest pehara
KLJUČNE RIJEČI
Karate
Karate klub Šibenik
          OBJAVA: 21.05.2019, 07:34h   •   IZMJENA: 21.05.2019, 07:34h   komentara   •     ISPIŠI

Vrhunski rezultat na 3. Split karate kupu

21.05.2019, 07:34h

Proteklog vikenda Karate klub Šibenik ostvario je sjajne rezultate na 3. Split karate kupu. Bili su najuspješniji hrvatski klub u disciplini kata. Klub je, također, jedini nastupio u ekipnim mečevima te je uzeo naslov u četiri kategorije.

Ana Pentek je zablistala i osvojila zlato u službenoj kategoriji učenica, u kojoj je pobijedila u finalu protiv prvakinje države Asie Vlašić.

Juraj Škember je osvajao jednoglasnim odlukama sudaca u svim mečevima osvojivši zlato.

Bruna Baranić je postala vice prvakinja izuzetnom izvedbom u kategoriji spojenih kategorija juniorki i kadetkinja.

Asia Čelar, najperspektivnija cicibanka uspjela je doći do brončane medalje.  Šimun Ramadža je u kategoriji učenika također izborio brončano odličje.

Mirta Lemac je u ekstremno teškoj kategoriji učenica bila treća. David Zoričić se odmjerio odličnom izvedbom protiv prvaka Hrvatske Mihaelom Ećimovićem u polufinalu nažalost ne uspjevši ući u finale.

- Karate klub "Šibenik" je ukupno osvojio 11 medalja i 6 pehara, a žal ostaje jer su na jednom borilištu sudci neznanjem oštetili više naših natjecateljica koje su mogle doći do odličja. Mala sportska nesreća u kojoj očito nije bilo sve slučajno. Nakon ovoga uspješno odrađenog turnira slijedi malo opuštanja i malo više druženja za Karate klub "Šibenik", jer smo zaista to i zaslužili – poručuju iz kluba.