Croatia open 2022

Kickboxing klub Dalmatino Šibenik osvojio sedam medalja na međunarodnom turniru

Borilački sportovi   |   Autor: Š.I.   |   11.12.2022 u 09:09

U Makarskoj je u subotu održan tradicionalni međunarodni turnir u kickboxingu, 26. po redu, 'Croatia open 2022'. To je i najveći kickboxing turnir u Hrvatskoj, te se njime svake godine završava sezona natjecanja. Na ovom je nastupilo preko 400 natjecatelja iz više od 50 klubova iz četiri države prema službenim podacima.

Natjecatelji Dalmatina ukupno su osvojili sedam medalja, od kojih tri zlatne, jednu srebrnu i tri brončane i to nastupima u tri discipline, K-1, light contact i kick light.

Zlatne medalje osvojili su August Lambaša (-47 kg) i Laura Lokas (-60 kg) u konkurenciji kadeta. Snježana Prgomet je osvojila zlatnu medalju u konkurenciji seniorki do 55 kg.

Medalje srebrnog i brončanog sjaja osvojili su juniori Ira Lambaša (+ 70 kg) i Bartul Dasović (-67 kg).

Natjecateljima je u kutu bio trener Damir Lambaša te svjetska i europska prvakinja Nives Radić. Voditelj cijele ekipe bio je predsjednik kluba Darko Mikulandra.