OBJAVA: 25.10.2019, 18:28h   •   IZMJENA: 25.10.2019, 18:28h   komentara   •     ISPIŠI

U Sarajevu

Makelja i Prgomet osvojile brončane medalje, Radić čeka sutrašnje finale!

25.10.2019, 18:28h

U Sarajevu je u tijeku Svjetsko prvenstvo u kickboxingu. Stižu od tamo sjajne vijesti kad je u pitanju šibenski 'Dalmatino'.

Petog dana svjetskog prvenstva Karmela Makelja (low kick -56 kg) i Snježana Prgomet (low kick -48 kg) osvojile su brončane medalje na svjetskom prvenstvu. Vrhunski je to rezultat za šibenski kickboxing klub Dalmatino i za reprezentaciju Hrvatske.

Karmela Makelja se nije uspjela probiti u finale i pobijediti Francuskinju Julinu Nilusmas, nije uspjela nametnu svoju taktiku borbe, te je izgubila odlukom sudaca. Karmeli je ovo druga medalja sa svjetskih prvenstava.

Snježana Prgomet  je pružila izvanredan meč protiv vrhunske Izraelke Daniele Pashaev. Meč je bio prepun izmjena udaraca i sjedne i s druge strane. - Na kraju se nikako ne možemo oteti dojmu da su Izraelku malo „pogurali“ suci. Ipak, za Snježanu medalja sa svjetskog prvenstva je odličan uspjeh – kaže trener Damir Lambaša.

Nives Radić (low kick +70 kg) u sutrašnjem finalnom meču očekuje predstavnica Brazila, aktualna svjetska prvakinja Valdirene Stanski.