OBJAVA: 12.03.2012, 09:04h   •   IZMJENA: 12.03.2012, 09:04h   komentara   •     ISPIŠI

Mladi Šibenčanin viceprvak Hrvatske u amaterskom boksu

Mate Rudan ponovio uspjeh 'šibenske stine'

PIŠE Davor Trutin
12.03.2012, 09:04h

Ovaj Matin rezultat još je veći kad se uzme u obzir da su svi finalisti državnog prvenstva u boksu u svim kategorijama iskusni boksači koji su osvajali medalje i prijašnjih godina,

Šibenčanin Mate Rudan, član KBK "Petar Krešimir IV" nastupio je na seniorskom prvenstvu Hrvatske u boksu koje je održano u Puli od 08,03. do 11.03.2011. Rudan je u kategoriji poluvelter(-64 kg) i postigao veliki uspjeh osvojivši drugo mjesto i titulu viceprvaka Hrvatske.U polufinalu se borio protiv Josipa Grbavca iz zagrebačkog kluba Kralj Tomislav, inače prošlogodišnjeg seniorskog prvaka Hrvatske.Sve tri runde Mate je bio aktivniji i precizniji borac i zasluženo pobijedio jako kvalitetnog i puno iskusnijeg borca na bodove.U finalu se borio protiv Danijela Vekića (BK P.Zrinski, ZG.) i u jednom izjednačenom meču protiv starijeg i iskusnijeg borca izgubio na bodove.

Ovaj Matin rezultat još je veći kad se uzme u obzir da su svi finalisti državnog prvenstva u boksu u svim kategorijama iskusni boksači koji su osvajali medalje i prijašnjih godina, a Mate je jedini od svih debitanata uspio doći do finala i ravnopravno se nositi sa puno iskusnijim boksačima od sebe a čak je i uspio pobijediti prošlogodišnjeg prvaka i malo sportske sreće je nedostajalo da postane prvak.Ovim drugim mjestom Mate je ponovio uspjeh Ivice Perkovića iz 1999. god.i opet dokazao da se radi o jednom velikom talentu a posebno mu leži boks i taj način borbe.