OBJAVA: 26.10.2019, 12:19h   •   IZMJENA: 26.10.2019, 12:19h   komentara   •     ISPIŠI

Fantastičan rezultat šibenskog sporta

Nakon dvije bronce zlato za 'Dalmatino': Nives Radić svjetska je prvakinja u low-kicku!

26.10.2019, 12:19h

Sa Svjetskog prvenstva u kickboxingu iz Sarajeva stižu fantastične vijesti za šibenski i hrvatski sport. Nakon dvije bronce, koje su osvojile Makelja i Prgomet, najsjajnijom medaljom, titulom svjetske prvakinje okitila se Šibenčanka Nives Radić.

Sa zlatom i dvije brončane medalje vratit će se 'Dalmatino' iz Sarajeva, što je ogroman uspjeh. Kao članice hrvatske reprezentacije sjajne su bile sve tri šibenske borkinje.

Kruna sjajnog nastupa je današnje finale i još jedno vrhunsko ostvarenje Nives Radić. Aktualna prvakinja svijeta, Brazilka Valdirene Stanski nije mogla protiv Šibenčanke, koja je u kategoriji low kick, +70 kg, upisala pobjedu i osvojila prestižan naslov.

Podsjetimo, dan ranije brončane medalje na istom prvenstvu osvojile su i druge dvije hrvatske reprezentativke, također članice šibenskog 'Dalmatina', Karmela Makelja i Snježana Prgomet.

Uz šibenske je borkinje stalno bio i njihov trener Damir Lambaša.