OBJAVA: 30.05.2016, 09:15h   •   IZMJENA: 30.05.2016, 09:17h   komentara   •     ISPIŠI

Prvenstvo Hrvatske u K-1

Nives Radić nokautom do ponovnog trona, Karmela Makelja seniorska viceprvakinja

PIŠE A.M.C.
30.05.2016, 09:15h

Nives Radić iz kickboxing kluba Dalmatino ponovno se okitila naslovom prvakinje Hrvatske na Prvenstvu Hrvatske u K-1 koje se održalo prošle subote u sportskoj dvorani u Benkovcu, dok je juniorka Karmela Makelja po drugi put nastupila u seniorskoj konkurenciji i opet postala viceprvakinja.

Nives je nastupila samo u finalu protiv natjecateljice Tošić iz Splita.

- Pobjeda u niti jednom  trenutku nije bila upitna, pa je Nives slavila tehničkim nokautom u drugoj rundi i ponovno stigla do zlata - poručuje trener Damir Lambaša.

Juniorka Makelja u polufinalnoj borbi porazila je Mariju Kosi iz Varaždina velikom bodovnom razlikom,  ali je u finalu izgubila od protivnice Diane Franke iz Zagreba odlukom sudaca, i tako osvojila drugo mjesto.

Nakon Prvenstva Hrvatske Nives i Karmela idu na kratku pauzu od natjecanja, a onda slijede pripreme preko ljeta za predstojeće nastupe u sastavu reprezentacije Hrvatske. Karmela bi u kolovozu trebala otputovati u Irsku na Svjetsko juniorsko prvenstvo, a Nives u rujnu čeka Europsko seniorsko prvenstvo koje se trebalo održati u Turskoj, ali će zbog blizine sa Sirijom biti prebačeno na zasad još nepoznatu lokaciju.