OBJAVA: 28.02.2016, 19:48h   •   IZMJENA: 28.02.2016, 19:48h   komentara   •     ISPIŠI

Delta Cup

Sjajan nastup: Čak 28 medalja za karataše Šibenika u Rijeci

Š. I. Sjajan nastup: Čak 28 medalja za karataše Šibenika u Rijeci
28.02.2016, 19:48h

Članovi Karate kluba Šibenik nastupili su ovog vikenda na 18. Delta Cupu, natjecanju u riječkoj dvorani Treći maj. U konkurenciji 56 klubova iz pet zemalja (Hrvatska, Slovenija, BIH, Italija i Egipat) Šibenčani su osvojili čak 28 medalja.

Toma Mileta bio je najbolji u konkurenciji mlađih učenika, drugo mjesto osvojio je kod učenika, kao i kod učenika ekipno. Bruna Cvitanović u kategoriji do 54 kilograma bila je treća kod kadetkinja i treća kod juniorki apsolutno, dok je Marta Dulibić treća kod juniorski apsolutno.

Drugo mjesto kod mlađih učenica i treće mjesto ekipno osvojila je Kiara Šarić, dok je Stipe Orlović bio treći kod mlađih kadeta i kadeta (u kategoriji do 57 kilograma), te ekipno u mlađim kadetima. Lucija Mileta osvojila je srebro kod mlađih kadetkinja ekipno, te treća mjesto kod učenica, odnosno ekipno.

Hana Huljev također je osvojila tri medalje: srebrna kod mlađih kadetkinja ekipno, te brončana kod učenica, odnosno ekipno. Iris Kovač okitila se srebrom kod mlađih kadetkinja ekipno, te broncama kod učenica ekipno i mlađih kadetkinja. Tia Šišak uzela je srebro kod mlađih kadetkinja ekipno, te broncu kod učenica ekipno.

Po jednu medalju osvojili su: Karlo Gović (srebro – učenici ekipno), Jakov Zoričić (srebro – učenici ekipno), Luka Stošić (bronca – mlađi kadeti ekipno), Josip Brnada (bronca – mlađi kadeti ekipno) i Bruno Čović (bronca – mlađi kadeti ekipno).

Nastup u Rijeci za karataše Šibenika došao je nakon međugradskog susreta u Splitu, a uoči državnog prvenstva za učenike i mlađe kadete koje će se održati za dva tjedna.