OBJAVA: 06.03.2016, 18:11h   •   IZMJENA: 06.03.2016, 18:11h   komentara   •     ISPIŠI

Dalmacija Kup 2016.

Taekwondostima Solarisa i Scardone Combat po tri medalje u Splitu

Š. I. Taekwondostima Solarisa i Scardone Combat po tri medalje u Splitu
06.03.2016, 18:11h

U subotu je u Sportskom centru Gripe u Splitu održan međunarodni turnir u olimpijskom taekwondo-u, Dalmacija kup 2016. A predstavnici Scardone Combat i Solarisa osvojili su po tri medalje.

Tkd klub Scardona Combat iz Skradina je nastupio s pet natjecatelja koji su u jakoj konkurenciji uspjeli doći do odličja.

Tako se kadetkinja Anita Palinić u teškoj kategoriji okitila srebrom, gdje je u polufinalnoj borbi uvjerljivo pobijedila predstavnicu domaćeg kluba s 4:2, te je u finalnoj borbi zaustavljena jednim bodom razlike.

Anđela Kata Petrović i Marijeta Pižić su zaustavljene u polufinalnoj borbi što je bilo dovoljno za brončano odličje, dok je Niko Lončar izgubio drugu, četvrtfinalnu borbu, nakon što je prvu borbu dobio 8:2 natjeravši protivnika domaćeg kluba na predaju. Petra Lončar je također izgubila tešku četvrtfinalnu borbu, što nije bilo dovoljno za odličje.

Na natjecanju je još bio i Tkd klub Solaris iz Šibenika s osam natjecatelja od kojih su uspješni bili Maja Šumera i Dorijan Zjalić osvojivši srebrne medalje u juniorskom uzrastu, te Damjan Zjalić osvojivši broncu u kadetima.

Svoje članove na turniru su pratili treneri Frane Erak (Scardona Combat) i Darijo Mihaljević (Solaris).

Na natjecanju je nastupilo 379 borca iz 28 klubova Hrvatske i Bosne i Hercegovine.