Laura Lokas najbolja natjecateljica

Tri borca, tri zlata: Kickboxing klub Dalmatino sjajan na Croatia Openu

Borilački sportovi   |   Autor: Š.I.   |   10.12.2023 u 12:08

Dalmatino
U subotu je u Makarskoj održan najveći otvoreni kickboxing turnir u Hrvatskoj, Croatia open 2023, na kojem je nastupilo 492 natjecatelja iz 62 kluba. Kickboxing klub Dalmatino je nastupio u K-1 disciplini sa svoja tri predstavnika koji su osvojili tri zlatne medalje i nagradu za najboljeg ženskog borca u ringu.

Laura Lokas je nastupila u konkurenciji juniorki do 56 kilograma i prikazala izvanredne borbe u ringu. U samoj završnici natjecanja, u polufinalu je porazila protivnicu iz Sinja, a u finalu je dominantno svladala protivnicu iz splitskog Pitbulla. Ovakvom izvedbom je zaslužila i proglašenje za najbolju borkinju u ringu. Franko Peran ja svojim nastupom u konkurenciji juniora do 57 kilograma napokon pokazao svoju kvalitetu i dosegao sami vrh natjecanja. On je u polufinalnoj borbi porazio natjecatelja iz Zagreba, a u finalnoj je tehničkim nokautom svladao protivnika iz Imotskog i time osvojio zlatnu medalju.

Ovim pobjedama su se i Franko i Laura nametnuli kao ozbiljni kandidati za reprezentaciju Hrvatske, a tu potvrdu će morati zatražiti na državnom prvenstvu na proljeće.

Snježana Prgomet, nakon osvojene bronce na svjetskom prvenstvu u Portugalu, nastavlja pobjednički niz. Ona je u seniorskoj konkurenciji do 48 kilograma svladala protivnicu iz Zagreba, te je osvojila zlatnu medalju. Natjecateljima su u kutu bili trener Damir Lambaša i europska prvakinja Nives Radić. Voditelj ekipe bio je predsjednik kluba Darko Mikulandra.