OBJAVA: 31.03.2019, 20:59h   •   IZMJENA: 31.03.2019, 20:59h   komentara   •     ISPIŠI

Memorijal 'Josip Jović 2019.'

Uspjeh TK Juraj Dalmatinac: Zlato za Lambašu, Lokas i Desanić srebrne, Berač brončana

31.03.2019, 20:59h

U subotu, 30. ožujka u Imotskom, održan je otvoreni turnir „Josip Jović 2019.“ u taekwondou. Na ovom natjecanju je nastupilo 348 natjecatelja iz 38 klubova. Nakon prošlotjednog odličnog uspjeha u Zagrebu, članovi šibenskog taekwondo kluba Juraj Dalmatinac nastupili su na ovom natjecanju s 5 članova i osvojili 1 zlato, 2 srebra i 1 broncu.

Najuspješnija je bila Ira Lambaša u kategoriji kadetkinja preko 59 kg koja je borbe okončala visokim bodovnim razlikama. U polufinalnoj borbi pobijedila je rezultatom 33:4, a u finalu 33:1. Time je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju.

Laura Lokas u kategoriji mlađih kadetkinja do 39 kg je osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju. Pobijedila je u dvije borbe, a u finalu je zaustavljena malom bodovnom razlikom.

Lucija Desanić je također osvojila srebrnu medalju u kategoriji kadetkinja do 59 kg. U polufinalu je pobijedila protivnicu iz Splita, a izgubila je od protivnice iz Knina.

Tereza Berač je osvojila brončanu medalju, a Lana Lokas je zaustavljena u kvalifikacijama.

Na ovom natjecanju, borce šibenskog kluba su pratili treneri Zoran Huljev i Ivana Lambaša.