OBJAVA: 19.03.2018, 15:10h   •   IZMJENA: 19.03.2018, 15:10h   komentara   •     ISPIŠI

12. Međunarodni memorijal „Josip Jović“ u Imotskom

Za taekwondoiste šibenskog Jurja Dalmatinca tri medalje – Karla Drašković zlatna

19.03.2018, 15:10h

U nedjelju, 18. ožujka održan je 12. međunarodni memorijalni turnir „Josip Jović“ u taekwondou, u Imotskom. Ovo je inače vrlo brojan turnir, pa je tako nastupilo čak 415 natjecatelja iz 28 klubova iz 3 države. Članovi šibenskog taekwondo kluba Juraj Dalmatinac nastupili su sa četvero članova.

Zlatnu medalju osvojila je Karla Drašković u konkurenciji mlađih kadetkinja do 27 kg.  Slavila je u tri borbe i to visokim rezultatima, 34:14 u četvrtfinalnoj borbi protiv protivnice iz splitskog Marjana, čak 21:0 protiv protivnice iz Buškog Blata u polufinalu, te 20:18 protiv borkinje iz splitskog Gusara u finalu. Karla nastavlja odličan niz borbi u kojima forsira izraziti napad, a rezultati su vidljivi.

Lana Lokas je u konkurenciji kadetkinja do 37 kg pobijedila dvije protivnice iz splitskog Marjana. U četvrtfinalu s 15:12, a u polufinalu s 22:10. U finalnoj borbi  je posustala i izgubila. Time je osvojila srebrnu medalju.

Ira Lambaša osvojila je srebrnu medalju u konkurenciji kadetkinja do 59 kg.

Bez medalje ostala je Laura Lokas kojoj je ovo bio prvi nastup

- Ovim turnirom je nastavljen izvanredan niz uspješnih nastupa mladih natjecatelja taekwondo kluba Juraj Dalmatinac, a trener Zoran Huljev samo pokazuje izvanredan rad u forsirajući borbeni, progresivni i napadački način rada u taekwondou što pokazuje veliki broj bodova koji odražavaju brojne izmjene udaraca po mečevima. Uz natjecatelje je bila i trenerica najmlađih skupina u klubu, Ivana Lambaša – kaže predsjednica kluba Nives Radić.