NBA pregled

Dario Šarić u 13 minuta igre Clippersima zabio dva koša, uz skok i ukradenu loptu

Košarka   |   Autor: I.Š/HINA   |   09.04.2021 u 09:15

Phoenix Suns/ Facebook
U okršaju klubova u kojima igraju hrvatski košarkaši Ivica Zubac i Dario Šarić, LA Clippersi su porazili Phoenix Sunse sa 113-103.

Bila je to važna pobjeda Clippersa u borbi za drugo mjesto na Zapadu koje drže upravo Sunsi. Utakmica je imala intenzitet doigravanja, što i potvrđuju tri tehničke, dva namjerna prekršaja, te dva izbacivanja u posljednje 24 minute.

Clipperse su do pobjede predvodili Paul George sa 33 koša i sedam skokova, te Kawhi Leonard sa 27 koševa, pet skokova i pet asistencija.

"Bila je to prava natjecateljska utakmica, natjecali smo se i borili se. Dobro smo odgovorili izazovu," kazao je trener Clippersa Tyronn Lue.

Ivica Zubac je za Clipperse za 24 minute upisao sedam koševa uz šut iz igre 3-4, dodavši pet skokova.

Kod gostiju najefikasniji su bili Devin Booker sa 24, Mikal Bridges sa 20, te Deandre Ayton sa 18 koševa i 10 skokova. Dario Šarić za Sunse igrao 13 minuta postigavši dva koša uz šut 0-4 iz igre. Šarić je upisao i skok i ukradenu loptu.

Aktualni NBA prvaci Los Angeles Lakersi su izgubili na gostovanju kod Miami Heata sa 104-110.

Miami su predvodili Jimmy Butler sa 28 koševa i sedam skokova, dok je Victor Oladipo ubacio 18 koševa, ali je šest minuta prije kraja susreta napustio teren zbog ozljede koljena.

Kod Lakersa, koji su i dalje bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa, najefikasniji je bio Kentavious Caldwell-Pope sa 28 koševa.

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su Portland Trail Blazerse sa 122-103 uz 11 koševa hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića.

Bila je to već 23. uzastopna domaća pobjeda Utaha, što je novi rekord franšize.

Jazzeri su otvorili godinu domaćim porazom od Phoenixa 95-106, a potom nanizali 23 domaće pobjede. Do ove sezone rekord im je iznosio 20 pobjeda.

Bogdanović i društvo utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili sa 21 košem razlike (40-19) nadoknadivši zaostatak iz prvog poluvremena (53-56).

"Bila je ovo utakmica koju smo morali dobiti," kazao je Donovan Mitchell koji je sa 37 koševa predvodio domaću momčad.

"Nismo smjeli prekinuti seriju," dodao je.

Još pet igrača Utaha je imalo dvoznamenkasti broj koševa, a među njima i Bojan Bogdanovic koji je za 28 minuta ubacio 11 koševa uz šut 4-13 iz igre, pri čemu je trice gađao 2-5. Dodao je i pet koševa, te po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Damian Lillard je predvodio Portland sa 23 koša, dok je CJ McCollum dodao 19 koševa.