Kako je krenulo...

Dobro je i prošlo: Angažiranom igrom Šibenka izbjegla katastrofu kod jakog Zadra

Košarka   |   Autor: G.M.   |   09.03.2023 u 19:48

Pixsell/Šime Zelić
U 22. (posljednjem) kolu regularnog dijela HT Premijer lige za košarkaše, Zadar je na svom parketu svladao Šibenku sa 82:62 (31:15, 19:12, 12:16, 20:19). Kao i svaki puta kada Šibenka dobije Zadra na Baldekinu, i ovaj put je u uzvratu na Višnjiku uvjerljivo slavio protivnik. Zadar je po običaju utakmicu riješio u prvoj četvrtini, da bi Šibenka u nastavku, odigravši ozbiljno do kraja, izbjegla uvjerljiviji poraz.

Pokušala je Šibenka na početku utakmice nametnuti jedan sporiji ritam, u napadu pogodivši dvije početne trice, u obrani igrajući zonu. To je kratko i funkcioniralo; nakon treće, prilično sretne trice, koju je pogodio Brocić, Šibenčani su imali 7:11 u 4. minuti. Čim je Zadar ubrzao, napravili su seriju 16:0. Pod košem fizički jači Zadrani i nisu toliko dominirali, ali je šibenska zona probijena tricama, a naročito se istakao Luka Božić, koji je i sa pola gasa lako probijao šibensku obranu, a naročito pogađao izvanka. Nakon prve četvrtine prijetila je katastrofa, 31:15.

Na početku druge četvrtine obje ekipe „natjecale“ su se tko će napraviti više pogrešaka, a puno više su ih napravili gosti. Ne mogavši napraviti puno u napadu, igrači Šibenke u svakom su napadu trošili maksimalnu količinu vremena, čime su spriječili Zadar da ponove efikasnih prvih 10 minuta. Tako su i jedna i druga ekipa zabile dosta manje u drugom nego u prvom periodu, zapravo su Zadrani zabili u prvoj koliko obje ekipe zajedno u drugoj četvrtini.

Na odmoru je tako svijetlilo 50:27, da bi u nastavku zadarski broj poena još više opao. Treću četvrtinu Šibenčani su čak i dobili sa 12:16, a i posljednjih 10 minuta je bilo izjednačeno (20:19 za domaćine). Bez obzira što se igrala prilično ružna košarka, šibenskim igračima opet treba priznati da su odigrali maksimalno do kraja i tako izbjegli uvjerljiviji poraz, koji je prijetio nakon prvih 10 minuta. Jambrović je u posljednjih 10 minuta ubacio 13 poena i tako postao najbolji šibenski strijelac večeras.

Objema ekipama sada slijedi Liga za prvaka. Regularni dio Šibenka je završila na petom mjestu sa posve zadovoljavajućim omjerom 13-9.

ZADAR: Davis 11, Lakić 12, Drežnjak 19, Božić 15, Ramljak 3, Klarica 3, Sikirić 7, Žganec 6, Čampara 4, Matulina 2, Njegovan, trener Danijel Jusup
ŠIBENKA: Skorić 3, Kakar 8, Howard 2, Brocić 10, Antić 2, Bobek, Klarin 3, Pleadin 14, Jambrović 20, Škugor, trener Damir Milačić