Dobra obrana, loš napad

Dojam puno bolji od rezultata: Šibenka visoko poražena u Splitu

Košarka   |   Autor: G.M.   |   02.10.2023 u 20:57

HKS TV
U 1. kolu FAVBET Premijer lige za košarkaše, GKK Šibenka je u Splitu kod istoimenog domaćina poražena sa 90:56 (15:18, 24:12, 21:14, 30:12), pruživši rezultatski otpor tek u prvom poluvremenu.

Premda uz dosta forsiranja u napadu i promašaje, Šibenka je krenula dobro na Gripama pa bilježimo 2:7 u 3. minuti te 10:15 u 7. minuti, uz gotovo konstantno šibensko vodstvo u prvoj četvrtini. Split, realno jedna od najboljih ekipa u Hrvatskoj, isto tako realno igra totalnu anti-košarku, što je Šibenka pokušala iskoristiti agresivnom obranom i brzim napadima.

I dok je obrambeni dio funkcionirao dobro, napad je, nažalost, bilježio sve više i više isforsiranih pogrešaka i pokušaja nemogućih šuteva, što je Splitu dalo dovoljno vremena da se pribere i s vremenom u drugoj četvrtini dođe do osjetnijeg vodstva (prvi put u 18. minuti tricom Runjića za 35:28). Šibenku je solidno u 1. poluvremenu služio šut za tricu (6 od 13, 46%), ali fizički jači domaćin, forsiranje pod obručem i promašivanje zicera donijeli su šut za dva poena od jako loših 4 od 19. Na odmor se tako otišlo sa splitskom prednosti od 39:30.

U nastavku smo gledali isto, jaku šibensku obranu koja nije previše dala domaćima, ali i neuspješnu napadačku improvizaciju. U 8 minuta treće četvrtine Šibenka je postigla samo 9 poena pa je Split opet imao dovoljno vremena da polagano podiže prednost (tricom Funderburka u 28. žuti su stigli do 56:39).

Šibenka nije pala u trudu, ali jest dodatno u rezultatu: u 33. već je 68:44, u 38. 81:52, na kraju 90:56. 30 primljenih poena u zadnjih 10 minuta na kraju je pokvarilo i obrambeni dojam.

Mala dvorana na Gripama, suci Hadžić, Miletić, Modrić
SPLIT: Perković 5, Runjić 16, Vuko 7, Shelton 12, Ljubičić 6, Funderburk 20, Kalajžić 6, Tišma 3, Klepo 4, Perkušić 8, Pavin 3, trener Slaven Rimac
ŠIBENKA: Klarin 13, Hrštić 9, Howard 2, Brown 16, Babić 6, Skorić, Bobek, Mandalinić 7, Perković 3, Šarić, Škugor, Brajković, trener Damir Milačić

U petak slijedi novo teško iskušenje, na Baldekin dolazi Zadar.