Samo dan nakon izlaska iz samoizolacije

Dramatična završnica na Baldekinu: Split preko produžetka do pobjede, pojedine sudačke odluke upitne

Košarka   |   Autor: Š.I.   |   21.03.2021 u 20:24

Facebook Šibenka
Košarkaši GKK Šibenke nisu uspjeli po drugi put pobijediti ABA ligaša Split. A nije im nedostajalo puno. Imali su plus sedam u pretposljednjoj minuti, no, nisu to uspjeli sačuvati. Split je stigao do produžetka, a onda i pobjede rezultatom 96:88, s tim da vrijedi izdvojiti da su domaćini u više navrata bili nezadovoljni pojedinim sudačkim odlukama.

Samo dan nakon što su izašli iz samoizolacije, sa samo jednim odrađenim treningom, košarkaši GKK Šibenke ugostili su na Baldekinu Split. I odlično su im parirali.

U obostrano efikasnoj prvoj četvrtini domaća je momčad imala pola koša prednosti na isteku desete minute (25:24). Do poluvremena prednost Rahimićeva sastava porasla je na plus šest.

Iako ni ovoga puta nisu bili kompletni Šibenčani su se odlično nosili sa Splićanima. U trećoj dionici gosti su bili efikasniji, te se njihovim minimalnim vodstvom ušlo u četvrtinu odluke.

Minutu i 20 sekundi prije kraja domaća je momčad imala vodstvo od 81:74 i, činilo se, pobjedu. Svirana je tada sumnjiva nesportska pogreška domaćinima, Splićani se vraćaju i preko Babića i Lukovića u samoj završnici stižu do produžetka.

A tu su gosti bili nešto efikasniji, pogotovo kad je sastav s Baldekina ostao bez Širka i Mikovića. A ostali su i bez trenera Rahimića kojega su, nakon dvije tehničke, suci i isključili, pa je Split slavio s konačnih 96:88.

Freeman je postigao 30, D. Šarić 20 koševa, kao i Širko.

GKK Šibenka - Split 88:96 (25:24, 19:14, 19:26, 21:20, 4:12)
Šibenik, dvorana na Baldekinu. Bez gledatelja.
Suci: Martin Vulić, Gordan Terlević, Mateo Pavičić.
GKK Šibenka: Freeman (30), D. Šarić (20), Živković, Bašić (7), Antić, Klarin, Miković (9), Vlaić (2), Širko (20), Jurković. Trener: Dženan Rahimić.
Split: Ðoković (13), Perković (6), Gizdavčić, Perasović (20), Kedžo, Ukić, Marčinković (15), V. Šariić, Čampara (8), Babić (15), Vranković (7), Luković (12). Trener: Mile Karakaš