OBJAVA: 30.04.2016, 21:52h   •   IZMJENA: 30.04.2016, 21:52h   komentara   •     ISPIŠI

Sedmo kolo Lige za ostanak

Fenjeraš i treći put uspješniji: Jolly JBS poražen u Kaštelima

arhiva/ŠibenikIN Fenjeraš i treći put uspješniji: Jolly JBS poražen u Kaštelima
30.04.2016, 21:52h

I treći put ove sezone košarkaši Jolly JBS-a doživjeli su poraz od Kaštela. Poslije dva poraza u regularnom dijelu sezone, Velićeva je momčad na otvaranju Lige za ostanak prekinuta negativan niz i pobijedila, ali ovog puta, u posljednjem međusobnom susretu ove sezone, Kaštelani su stigli do još jedne pobjede, bilo je 94:71.

S 4:2 ušao je Jolly JBS u utakmicu, bilo je to drugi i posljednji put da su vodili. Došen i Mandić odgovaraju serijom 9:0, pa Kaštela vode 11:4. A poslije još jedne trice, domaćini na kraju četvrtine imaju plus sedam (26:17).

Imaju Kaštelani i +13 (32:19), no, s tri trice (Perković dvije, Segarić) Velićeva se momčad vraća na minus četiri (32:28). Ali domaćini odgovaraju novom serijom i dolaze do dvoznamenkaste prednosti, a 48:37 imaju na poluvremenu.

Domaća je prednost nastavila rasti u trećoj četvrtini. U 25. minuti imaju okruglih 20 koševa prednosti (65:45), da bi u zadnju dionicu igre ušli s +24 (77:53). A to se očuvalo bez teškoća, pa je susret na kraju završen rezultatom 94:71.

S 25 koševa Luka Petković bio je najefikasniji u šibenskim redovima, a dvoznamenkast učinak imali su i Perković (15) i Segarić (12). Domaćin je, pak, imao petoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom (Došen, Galić, Režić, Williams i Mandić).

Jolly JBS u utorak na Baldekinu dočekuje Zabok.

RIBOLA KAŠTELA – JOLLY JBS 94:71 (26:17, 22:20, 29:16, 17:18)
Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Jelena Tomić (Zagreb), Leo Roglić (Split)
RIBOLA KAŠTELA: Williams 13, Rašetina 9, Blažević, Jukić, Režić 15, Madunić, Došen 19, Galić 17, Dubelj 5, Roso 6, Žitko, Mandić 10.
JOLLY JBS: Gulam 5, Pavlović, Mustapić, Kraljević 2, Vrlika 3, Brkić 7, Perković 15, Segarić 12, Vladović 2, Elez, Petković 25. Trener: Ivan Velić.