SADA ČITATE
FOTO Bankari odnijeli tijesnu pobjedu u šibenskom gradskom derbiju
          OBJAVA: 22.02.2014, 22:50h   •   IZMJENA: 23.02.2014, 10:50h   komentara   •     ISPIŠI

Gradski derbi

PIŠE Marko Bursać
22.02.2014, 22:50h

U šibenskom gradskom derbiju u sklopu 15. kola košarkaške A-1 lige Jolly Jadranska banka odnijela je pobjedu nad GKK Šibenikom. Za konačnih 70:67 najzaslužniji su bili Katura i Bubalo.

Gradski derbi na kraju je pripao domaćinima, koji su tako došli do devete ovosezonske pobjede čime su ostali u utrci za plasman u Ligu za prvaka.

Nakon prve dvije četvrtine košarkaši Jollyja stvorili su prednost od sedam poena razlike, no u trećoj su se narančasti vratili potpunu u igru. Ipak, u neizvjesnoj završnici Bankari su kontrolirali rezultat i s tri poena prednosti dočekali istek 40. minute.

Pobjednike je predvodio Luka Katura s 22 poena, deset skokova i dvije asistencije, čime je zaslužio titulu najkorisnijeg igrača susreta. Njemu uz bok bio je također strijelac 19 poena Franjo Bubalo, uz četiri skokova i dvije asistencije, te Domagoj Bubalo s 16 poena i četiri skoka.

Momčad GKK Šibenika predvodio je, pak, Teo Petani s 18 poena, a po 11 ubacili su Šamadan i Vukičević. Dvoznamenkasti strijelac bio je još Kaštropil s 10 poena.