OBJAVA: 09.03.2019, 20:28h   •   IZMJENA: 09.03.2019, 20:29h   komentara   •     ISPIŠI

Prvo poluvrijeme skupo koštalo Šibenčane

arhiva GKK Šibenik gubio 27 razlike u Sinju, zaprijetio u neizvjesnoj završnici, ali izgubio
09.03.2019, 20:28h

Košarkaši GKK Šibenika bez bodova se vraćaju s uvijek teškog gostovanja u Sinju. Iznimno loše prvo poluvrijeme (57 primljenih koševa govore samo za sebe), ogroman zaostatak, te puno bolje drugo poluvrijeme. Doveli su Šibenčani utakmicu u neizvjesnu završnicu, no, do bodova nisu mogli. Presudio im je Brown, pa je Alkar na kraju slavio rezultatom 91:86.

Paić je zabio prvi koš na utakmici, a uslijedila je serija domaćih od 6:0. Mileković potom pogađa tricu za 6:5 poslije čega stiže razdoblje šibenskog posta u napadačkom dijelu. Koriste to domaćini, serijom 11:0 dolaze do dvoznamenkaste prednosti – 17:5. Raspoloženi Sinjani nastavili su puniti šibenski koš, u deset minuta prve četvrtine postigli su čak 30 koševa, od čega sam Brown 13.

Dominirali su igrači Alkara pod obručima, imali su duplo više skokova od šibenskih igrača, ponešto i u ofenzivnom dijelu. Nastavila je rasti prednost Sinjana u drugoj četvrtini, imali su i +23 (47:24). Imali su i sjajan postotak šuta za tri poena (7/10). Primili su igrači Mira Jurića čak 57 koševa u prvih 20 minuta igre.

Malo je toga štimalo u šibenskoj igri u prvom dijelu, no, nastavak je ponudio drugačiju priču. Počeli su Šibenčani smanjivati zaostatak i uoči zadnjih deset minuta igre bili su na -17.

Nastavila se topiti domaća prednost, Šibenik je igrao sve bolje i uspio je u potpunosti 'zakuhati' utakmicu. Za razliku od prvog poluvremena, u drugom je puno toga manje za rukom polazilo Sinjanima. Polovicom zadnje dionice igre gosti su nakon dugo vremena na jednoznamenkastom zaostatku, a u tim trenucima domaćine u igri svojim koševima drži Brown.

Ukazala se nada Šibenčanima u samoj završnici. Nakon nesportske greške Mileković je pogodio oba bacanja, a Korać šut za dva za 87:86. Alkar je precizan s linije slobodnih bacanja na drugoj strani, a svoj napad Šibenik ne koristi. Korać je bio u prodoru, čini se da je zaustavljen i prekršajem, no, suci se nisu oglasili i domaćini je mogao slaviti pobjedu.

Brown, s čak 28 koševa, bio je nerješiva zagonetka za Šibenčane koje su predvodili Mileković, Nakić i Bašić s po 14 koševa.

ALKAR – GKK ŠIBENIK 91:86 (30:17, 27:15, 14:22, 20:32)
Suci: Tomislav Hordov, Josip Jurčević, Marko Mustapić
ALKAR: Šipić 16, Vučić 12, Markulin 12, Marić 4, Brown 28, Šamadan 8, Svalina 11, Šimunović-Erpušina, Jurela, Žuljević, Pralija. Trener: Srđan Helbich.
GKK ŠIBENIK: Mileković 14, Vuko 7, Paić 12, Nakić 14, Šarić 4, Bašić 14, Slavica 11, Vlaić, Gulin 2, Klepo, Rajčić, Korać 8. Trener: Miro Jurić.