OBJAVA: 26.01.2019, 20:50h   •   IZMJENA: 27.01.2019, 10:07h   komentara   •     ISPIŠI

Slijedi gostovanje u Osijeku

GKK Šibenik ostao na pet pobjeda: Vodeću Cibonu nije se moglo zaustaviti

Košarkaši GKK Šibenika poraženi su ove subote na Baldekinu rezultatom 86:72 od lidera HT Premijer lige i ABA ligaša Cibone. Ostali su Šibenčani tako na pet pobjeda ove sezone.

Milan Balaban GKK Šibenik ostao na pet pobjeda: Vodeću Cibonu nije se moglo zaustaviti
26.01.2019, 20:50h

Gosti su poveli s 4:0, a onda Slavica i Vuko svojoj momčadi donose prvo vodstvo. Domaćini su ponovno u vodstvu i kod 10:8, poslije Nakićeve odlične kontre. Ubrzo nakon toga na semaforu svijetli 11:18, a vrijedi izdvojiti kako je Cibona imala puno drugih, pa i trećih napada. Do kraja prvih deset minuta igre gosti su zabilježili čak osam ofenzivnih skokova, pa su imali i četiri koša prednosti – 17:21.

Nije druga četvrtina dobro počela za šibenski sastav. Postigli su samo dva koša u pet i pol minuta igre, pa je Cibona stigla do dvoznamenkaste prednosti. Serijom 11:2 poveli su gosti s 19:32, a imali su nešto kasnije i 21:36. Pronašli su igrači Mira Jurića potom ritam i počeli realizirati napade, pa su do odlaska u svlačionicu prednost gostiju smanjili na devet koševa – 32:41.

Držali su gosti svoje vodstvo i u nastavku utakmice. Imali su 38:50 u drugom dijelu treće četvrtine, a čim su domaćini realizirali dva uzastopna napada i smanjili na 50:59 gostujući trener Velić reagirao je pozivanjem time-outa. Motivirani Slavica smanjio je na 52:59, no Cibona pogađa dvije uzastopne trice i ima 65:52 uoči zadnjih deset minuta igre.

Iskusna momčad poput Cibone, koja igra i HT Premijer ligu i ABA ligu, u zadnjoj četvrtini nije dopustila da domaćini ugroze njihovo stečeno vodstvo. Uz dva atraktivna zakucavanja Slavice uspjeli su domaćini smanjiti na na 67:73 tri minute prije kraja utakmice. Kad se učinilo da bi Šibenčani mogli zaprijetili Zagrepčani su odgovorili s dvije trice i riješili sve dileme oko pobjednika.

Slavica s 26 koševa bio je najefikasniji u šibenskim redovima.

U idućem kolu GKK Šibenik sljedećeg ponedjeljka gostuje kod Vrijednosnica Osijek.

GKK ŠIBENIK – CIBONA 72:86 (17:21, 15:20, 20:24, 20:21)