Slavlje protiv Furnira u Zagrebu

GKK Šibenka nakon 23 godine u polufinalu Kupa Krešimir Ćosić!

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   14.02.2023 u 21:46

Marin Sušić
Košarkaši GKK Šibenke nastavljaju natjecanje u ovogodišnjem izdanju Kupa Krešimir Ćosić. Na Final fouru u Zagrebu, u četvrtfinalnoj utakmici, Šibenčani su sa 68:55 pobijedili Furnir i nakon pune 23 godine klubu donijeli polufinale domaćeg Kupa.

Furnir otvara utakmicu vodstvom 3:0. Odgovor je ekspresan, Kakar pogađa dvije trice u nizu i GKK Šibenka prvi i jedini put u prvom poluvremenu vodi – 6:3. Seriju 10:0 radi Šarinova momčad, pa Furnir vodi 13:6. GKK Šibenka uporno pokušava s vanjskih pozicija, Kakaru ulazi i treća trica za smanjenje vodstva. U pretposljednjoj minuti četvrtine Furnir ima i plus devet (22:13), što tricom smanjuje Skorić za 16:22 na kraju prve dionice igre.

Na parketu su se, poslije oporavka od ozljeda, našli i povratnici Paić i Pleadin. Upravo je mladi Pleadin tricom smanjio na 21:24 u 13. minuti utakmice. Napadački učinak šibenske momčadi nije bio dobar u prvom dijelu, pa su u pretposljednjoj minuti poluvremena ponovno na minus devet (25:34). Važna trica raspoloženog Kakara u napadu nakon Milačićeva time-outa, na to se nadovezuje još jedna trica, ovog puta Brocića za 31:34 na poluvremenu.

Dvije dobre akcije Jambrovića GKK Šibenki, poslije duže vremena, donose vodstvo – 35:34. Na isteku četvrte minute drugog poluvremena tricu zabija i Brocić za šibensko vodstvo od 38:34. Furnir nikako ne uspijeva doći do koša u nastavku: prvi put zabijaju preko Paponje tek u 25. minuti. Odmah potom stiže i nova trica i prednost je ponovno na strani Furnira – 40:39. Ali briljantna je Šibenkina igra do kraja treće četvrtine na kraju koje imaju vodstvo od čak +11 (55:44).

Početkom zadnje četvrtine Šibenka je u napadačkoj krizi, dugo su vremena bili na samo jednom košu pa se Furnir u potpunosti vraća u utakmicu. Howard je prekinuo dugi šibenski post za 59:53 nešto više od tri minute prije kraja utakmice. Prvi koš upisuje i kapetan Paić za 61:55 u pretposljednjoj minuti, a kad je u sljedećem napadu pogodio i tricu priči je u Zagrebu bio kraj.

S po 17 koševa najefikasniji u šibenskim redovima bili su Kakar i Jambrović, kapetan Paić dodao je 10 koševa.

Veliku pobjedu i plasman u polufinale Kupa Krešimir Ćosić Šibenčani su proslavili pjesmom s Funcutima u Draženovu domu.