Jedinstvena predkadetska liga: Zadar slavio u produžetku protiv ekipe Mrava, Cibona pobijedila Šibenku

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   26.03.2022 u 21:26

Šibenka.hr
Na Baldekinu se ovoga vikenda igra 4. turnir Jedinstvene predkadetske lige.

KK AKADEMIJA MRAV – KK ZADAR 74:75

Otvaranje susreta ponudilo nam je brzu i lepršavu igru s obje strane, dosta brzih kontri i polukontri što nam na kraju rezultat pokazuje 27 – 26 za “Mrave”.

U nastavku susreta obje ekipe su usporile tempo što je bilo za očekivati nakon bogate predstave u prvoj četvrtini, piše na stranicama Šibenke.hr.
Zadrani su uspostavili svoju igru te pogođenim vanjskim šutovima otišli na odmor +5 (36-41)

Drugo poluvrijeme ulazi se u brzini više za oba dvije ekipe, ali Zadrani uspijevaju zadržati blagu prednost koju su stekli u drugoj četvrtini +3 (52-55).

U posljednjoj četvrtina susreta zakuhala se igra s obje strane što smo i očekivali.
Mravi se nisu predali, ali Zadrani su se dobro odhrvavali napadima Mrava, posljednje 2 minute susreta rezultat 64-64
Infarktna završnica na kraju je otišla u produžetak 68-68. U produžetku deblji kraj su izvukli Zadrani savladavši Mrave 74-75.

Rajko Vidaković, trener Zadra: ‘Jedna fantastična utakmica. Trener sam 25 godina, možda sam ovakvih utakmica vodio tri ili četiri…utakmica sa produžetkom, šutevima sa pola terena, sa zvukom sirene…nevjerojatno zrela utakmica i od jedne i od druge ekipe.
Čestitke Mravu, jako su dobro vođena ekipa, a čestitam i mojim momcima koji su ipak uspjeli favoriziranu ekipu Mrava pobjediti na kraju. Još uvijek smo neporaženi. Mislim da je skok presudio iako smo dosta fizički inferiorni, imali smo četrnaest skokova više od njih i pohvalio bih i Luku Bičića koji je odigrao jednu fenomenalnu utakmicu u apsolutno svim segmentima.’

Tomislav Milković, trener Mrava: ‘Prije svega čestitke Zadru i treneru na odličnoj igri jako dobro posloženoj ekipi. Zadar je ono što smo očekivali od jedne jako dobre ekipe. Interesantna je i igraju jednu jako lijepu košarku i sa razlogom su prvi na tablici bez poraza. Mi smo u utakmicu došli pripremljeni maksimalno koliko smo mogli, dali smo se na terenu, ušli u produžetak, imali smo priliku mi imali su priliku oni, i danas se pokazalo da je Zadar bio spretnije i sretnije ruke.’

Najbolji pojedinac kod domaćina: Ante Perić 20 PTS, 12 R, 3 AS
Najbolji pojedinac kod gostiju: Luka Bičić 32 PTS, 12 R, 2 AS

KK CIBONA – GKK ŠIBENKA 90:62

Otvaranje susreta dosta izjednačeno s obje strane, igralo se koš na koš bez pravih obrana. Rezultat prve četvrtine 21 – 20 za Cibonu.

Druga četvrtina krenula je u istom ritmu, egal utakmica, tek krajem četvrtine Cibosi nešto agresivnijom obranom i uz par lakih poena odlaze na odmor +15 (46-31).
Otvaranje drugog poluvremena došlo je do fizičkog pada u igri kod Šibenčana što su Cibosi dobro iskoristili te povećali svoju prednost na +21 (64-43).

Zadnja četvrtina susreta, rutinski je Cibona privela utakmicu kraju bez većih problema +28 (90-62).

Ante Samac, trener Cibone: ‘Intenzitet koji smo htjeli nije bio na ovoj utakmici na nivou i to se osjetilo cijelu utakmicu, možda zato što smo došli s puta i bili malo umorniji, ali eto, ne tražim neki alibi i nismo se mogli četrdeset minuta naći u nekom visokom intenzitetu kakav mi preferiramo. Čestitam mojim dečkima što imaju ovu pobjedu na turniru.’

Ante Nerber trener Šibenke: ‘Čestitam ekipi Cibone na zasluženoj pobjedi. S obzirom na sve okolnosti koje moju ekipu prate tokom cijele ove lige zadovoljan sam sa utakmicom s obzirom da se dosta igrača vratilo nakon ozlijeda i bolesti. Nije bilo propadanja uspjeli smo se tako dosta dugo držati na tih neki petnaestak razlike i nemam što drugo nego čestitati svojim momcima na fer i korektnoj utakmici i na velikoj borbi u skladu sa trenutačnim mogućnostima.’

Najbolji pojedinac kod domaćina: Bruno Bubalo 27 PTS, 3 R, 1 A, 3 ST
Najbolji pojedinac kod gostiju: Jure Zeljak 20 PTS, 8 R, 1 A