Prva četvrtina 42:8

Košarkaši Šibenke dovršili pripremni dio pobjedom od 83 razlike protiv Gruda

Košarka   |   Autor: G.M.   |   24.09.2022 u 23:23

  ŠibenikIN
U prijateljskoj utakmici odigranoj danas na Baldekinu, GKK Šibenka svladala je BiH drugoligaša Grude nestvarnim rezultatom 127:44 (42:8, 27:14, 29:16, 29:6). Time je dovršen period pripremnih utakmica, u kojem je ostvareno 6 pobjeda u 7 utakmica, od kojih se ističe ona u gostima protiv Splita. Nekoliko igrača moralo je propustiti sve ili neke prijateljske dvoboje.

Rezultati svih prijateljskih utakmica ovog ljeta:

Grude-Šibenka 61:107 (odigrano na samom početku ljeta, u svrhu prikupljanja sredstava za DVD u Grudama)
Šibenka-Alkar 96:79
Split-Šibenka 65:73
Šibenka-Dinamo (Zg) 81:75
Dinamo (Zg)-Šibenka 78:88
Široki-Šibenka 81:74
Šibenka-Grude 127:44

Šibenka će ovu sezonu sudjelovati u 3 natjecanja.

Raspored prvenstvenih utakmica:

1.10. Cedevita J.-Šibenka (ova utakmica će vjerojatno biti odgođena zbog nastupa Cedevite J. u europskim natjecanjima)
8.10. Šibenka-Dinamo (Zg)
15.10. Gorica-Šibenka
22.10. Šibenka-Zabok
29.10. Alkar-Šibenka
2.11. Dubrava-Šibenka
5.11. Šibenka-Bosco
19.11. Cibona-Šibenka
26.11. Šibenka-Škrljevo
3.12. Split-Šibenka
10.12. Šibenka-Zadar
17.12. Šibenka-Cedevita J.
7.1. Dinamo (Zg)-Šibenka
11.1. Šibenka-Gorica
14.1. Zabok-Šibenka
21.1. Šibenka-Alkar
28.1. Šibenka-Dubrava
1.2. Bosco-Šibenka
4.2. Šibenka-Cibona
11.2. Škrljevo-Šibenka
4.3. Šibenka-Split
11.3. Zadar-Šibenka

Format natjecanja isti je onaj zanimljivi format kao i lani, 12 ekipa igrat će 22 kola, nakon čega se liga dijeli na Ligu za Prvaka i Ligu za opstanak (novih 10 kola). Sve ekipe iz Lige za prvaka i dvije iz Lige za opstanak idu u doigravanje za prvaka, pretposljednja ekipa Lige za opstanak ide u kvalifikacije sa drugoplasiranim iz drugog ranga, posljednja ekipa ispada.

U Kupu Šibenka će se uključiti od osmine finala.

Raspored regionalne Alpe-Adria lige (napomena: termini ove lige znaju se počesto mijenjati):

12.10. Šibenka-Vienna
19.10. Ilirija Lj.-Šibenka
26.10. Šibenka-Olomoucko (Prostejov)
23.11. Vienna-Šibenka
30.11. Šibenka-Ilirija Lj.
14.12. Olomoucko (Prostejov)-Šibenka

Prve 2 ekipe iz svake od 4 skupine igrat će u četvrtfinalu.

6 fotografija

POGLEDAJTE
GALERIJU

Podijeli:        

// PROMO