Susjedski derbi

Košarkaši Šibenke ponovno bez šansi u Zadru

Košarka   |   Autor: G.M.   |   26.03.2023 u 19:52

Pixsell/Šime Zelić
U 2. kolu Lige za prvaka, odnosno 24. kolu HT Premijer lige, košarkaši Šibenke poraženi su kod Zadra rezultatom 89:64 (27:16, 28:20, 16:16, 18:12). Bila je to utakmica vrlo slična onoj koju su isti protivnici igrali na istom mjestu u regularnom dijelu (22. kolu): na početku je slutilo da će Šibenka u Zadru doživjeti katastrofu, ali u drugom poluvremenu se ponovo to izbjeglo. U sljedećem kolu Šibenka već u utorak gostuje u Splitu.

Bila je to jednosmjerna utakmica od početka. Zadar se nakon 3 minute odvojio na 10:2 i već u tim trenucima je zadarski igrač Davis pokazao da će večeras biti nezaustavljiv. Prvu četvrtinu Zadrani su dobili 11 razlike, a onda je u drugoj 4 trice zabio i domaći igrač Čampara pa je prednost domaćih narasla na 19 razlike do odmora.

Kao i u 22. kolu, Šibenka je usporila igru, kako bi onemogućila Zadru da i u drugom poluvremenu zabije toliko puno poena. U tome su i uspjeli, no u napadu se i dalje nastavilo sa greškama i promašajima, tako da je drugo poluvrijeme bilo dosta neefikasnije od prvog. Zadar je mirno priveo utakmicu kraju, rezultat je varirao između 19 i 25 razlike. Približila se Šibenka posljednji put na ispod 20 razlike 5 minuta do kraja (Kakar trica za 80:61), no do kraja su naši zabili samo još 3 poena pa je završilo 25 razlike.

ZADAR: Davis 22, Žganec 2, Lakić 12, Mekić 10, Božić 4, Klarica 5, Sikirić, Čampara 17, Matulina, Drežnjak 12, Ramljak, Šantelj 5, trener Danijel Jusup
ŠIBENKA: Kakar 21, Pleadin 1, Brocić 7, Perković 10, Jambrović 19, Skorić, Bobek, Klarin, Howard 6, Antić, Brajković, trener Damir Milačić