Poraz u Slavonskom Brodu

Košarkašice Šibenika i dalje u potrazi za prvom proljetnom pobjedom

Košarka   |   Autor: G.M.   |   16.02.2023 u 13:29

Facebook/ŽKK Šibenik
U zaostalom susretu 15. kola košarkaške Premijer Lige za žene, Šibenik je poražen na gostovanju u Slavoniji od ekipe Brod na Savi sa 78:69 (16:18, 29:16, 17:20, 16:15). Za Šibenik je ponovno zaigrala kapetanica Dana Šarić. Zanimljivost susreta je činjenica da je domaća ekipa upisala pobjedu igrajući skoro cijelu utakmicu (i kompletno 2. poluvrijeme) sa istih 5 igračica. Šibenska borba za opstanak nastavlja se dalje, a ključna utakmica čeka nas u nedjelju na Baldekinu, kada dolazi zagrebačka Orka.

Dobro su Šibenčanke odigrale prvu četvrtinu. Nakon početnih brodskih 5:0, imale su i Šibenčanke seriju 7:0, a s 4 pogođene trice Šibenik je cijelu prvu četvrtinu održavao prednost.

Poveo je Šibenik i 6 razlike u 14. minuti, no do kraja poluvremena Brod na Savi napravio je seriju 9:0 pa uskoro i novu od 10:0, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 45:34.

Kako smo već rekli, od tog šibenskog vodstva iz 14. minute pa do kraja utakmice Brod na Savi više nije napravio nijednu zamjenu. U 24. minuti Brođanke su imale 14 razlike, no do kraja treće četvrtine Šibenik se vratio na 2 razlike (56:54), ali onda se opet dogodilo da kad se Šibenčanke približe na najmanju razliku Brod na Savi napravi seriju, ovaj put 12:0.

Za razliku od utakmice istih protivnika na Baldekinu, kada je Šibenik napravio veliki preokret pri kraju susreta, ovaj put je Brod na Savi mirno priveo utakmicu kraju.

BROD NA SAVI: Rimarčuk 25, Poljac 12, Šimunić 12, Vujačić 7, Zorić 22, Fonović, Princip, Kavka, Ilakovac, Stanković, trener Dražen Rimarčuk
ŠIBENIK: Johnson 21, Dobrić 5, J. Milković 6, Šarić 11, Čerkaska 9, Baban 13, Šuperba, Branisavljević, L. Milković 4, Perković, trener Stipe Bralić