Pogodile 16 trica, Gavin 19 skokova

Košarkašice Šibenika sezonu počele uvjerljivom pobjedom kod Splita

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   30.09.2023 u 17:09

Facebook/ŽKK Šibenik/arhiva
U 1. kolu Premijer ženske lige, ŽKK Šibenik slavio je bez većih problema u Splitu sa 44:82 (10:24, 15:16, 9:22, 10:20). Utakmica je brzo otišla na šibenski mlin, serijom pri kraju prve četvrtine. Kod naših najefikasnije Gavin sa 20, Milković sa 18 i Skorić sa 15 poena. Centar Bene Gavin upisala je i čak 19 skokova, od čega 9 napadačkih.

Nakon odrađenih priprema, gdje su odigrale i jednu prijateljsku utakmicu te, sa tada puno kraćim rosterom, izgubile na Baldekinu od KAŽL-a sa 40:86, igračice najtrofejnijeg šibenskog kluba dočekale su službeni početak nove sezone, koju su započele sa visokom pobjedom u Splitu.

Domaće su se, zahvaljujući ponajprije Dori Čipčić, držale prvih 5 minuta na malom zaostatku, da bi naše velikom serijom 12:0 do kraja četvrtine prvi put napravile veću prednost.

Prve tri minute druge četvrtine Šibenik nije postigao niti poena, no to nije previše utjecalo na rezultat; do kraja poluvremena razlika se nije previše ni povećavala ni smanjivala.

Prednost se dramatično povećala u trećem periodu igre, kada je Petra Dragović postigla tri trice zaredom, za 30:54 u 26. minuti.

Prvi put razlika je otišla preko 30 poena u 32. minuti tricom Milković, kasnije je dodala još jednu pa Skorić također pogađa jednu. Rutinsku pobjedu zaključila je Milković svojom četvrtom tricom 8 sekundi do kraja, za konačnih 44:82.

Iako su za početak imale protivnika koji je u nizu svojih problema te nije mogao parirati u drugom poluvremenu, veseli šibenska raznovrsnost u napadu, gdje su uz 16 pogođenih trica imale i uspjeha pod obručima, makar se ukupni šut iz igre od 36% može još popraviti. Devet šibenskih igračica imalo je značajniju minutažu, podijelivši je nešto ravnopravnije nego proteklih sezona.

Mala dvorana SC Gripe, gledatelja 15, suci Denis Bajramović, Ante Pepur, Mario Koharević
SPLIT: Bošnjak, Prnjak 4, Barać 8, Nevešćanin 7, Čipčić 23, Krvavica, Buzov 2, Jukić, trener Goran Maravič
ŠIBENIK: Skorić 15, Gavin 20, Šarić 4, Džafić 2, Mobley 9, Dragović 9, Dobrić 5, Milković 18, Šuperba, Branisavljević, Dujić, trener Stipe Bralić

Sljedećeg vikenda Šibenčanke će ugostiti Medveščak.