Gavin 37 poena i 12 skokova

Košarkašice Šibenika slavile protiv Pule, raspoloženi trojac zabio gotovo sve domaće koševe

Košarka   |   Autor: G.M.   |   21.10.2023 u 19:28

U 4. kolu Premijer ženske lige, na Baldekinu, košarkašice Šibenika su protiv Pule slavile sa 81:73 (25:21, 16:15, 16:17, 24:20), ostvarivši tako drugu pobjedu u prvenstvu. Bene Gavin opet je bila najraspoloženiji strijelac sa 37 poena, no ovaj put pridružile su joj se Mobley i Dragović pa je taj tercet zabio zajedno 70 poena. Šibenik je trenutno šesti na tablici, sa omjerom 2-2, a u sljedećem kolu gostuje u Dubrovniku kod Raguse.

Nakon što je u prošloj utakmici u Rijeci Amerikanka Bene Gavin bila daleko najraspoloženija (i pogodila skoro sve poene u zadnjoj četvrtini za Šibenik), na početku ovog susreta pridružila joj se sunarodnjakinja Amanda Mobley, prvi put šuterski raspoložena, tako da su njih dvije postigle zajedno 22 od 25 šibenskih poena u prvoj četvrtini. Na drugoj strani zaustavljene su kod Pule bekovi Pačkovski i Begonja, jedino je pod košem Bučuk zadavala probleme, tako da se nakon 10 minuta otišlo na predah sa vodstvom 25:21.

Mobley na početku druge četvrtine opet pokazuje da je zaboravila riječku utakmicu; nakon dvije pogođene trice sa više od 8 metara i jedne sjajne asistencije za Dobrić prednost je narasla na 33:23, a nakon jedne trice Dragović i na 37:23. Pula i dalje zaustavljena u napadu, gotovo cijelih 5 minuta bez postignutog poena. No tada Šibenik promašuje niz napada, uglavnom trica (čak 21 pokušaj u 1. poluvremenu), tako da nakon šibenskih 12:0 slijedi serija Pule 10:0 i povratak na samo minus 4, nakon čega Gavin odgovara sa 2 pogotka za dva. Lana Pačkovski i dalje neprepoznatljiva kod Pule, gledali smo je u puno boljim izdanjima, no gošće su do odmora svejedno smanjile na samo 5 razlike, 41:36.

U prvih 5 minuta treće četvrtine samo je Gavin zabijala kod Šibenika, svih 10 poena. Na drugoj strani Pačkovski počinje pogađati i Pula malo-pomalo od minus 7 stiže na 51:51. Gavin je zabila prvih 13 domaćih poena u trećem periodu, zamalo je bila i jedini šibenski strijelac, no pogodila je i Dragović jednu bitnu tricu; u zadnjih 10 minuta ulazi se i dalje sa malom prednošću, 57:53.

Zadnju četvrtinu otvara za domaće tricom Skorić. Šibenik je u napadu malo raznovrsniji, pogađa opet i Dragović pa se nakon jedne kontre razlika opet penje na solidnih plus 9 (69:60 u 24.), kasnije i na 77:64. Koristeći mali broj igračica, kod Pule više nije bilo snage, do kraja je samo trebalo očuvati prednost, za konačnih 81:73.

SD Baldekin, gledatelja 50, suci Pepur, Pribisalić i Koharević
ŠIBENIK: Skorić 7, Gavin 37, Šarić, Džafić 1, Mobley 20, Dragović 13, Dobrić 3, Milković, Šuperba, Branisavljević, trener Stipe Bralić
PULA: Pačkovski 16, Miše 4, Begonja 5, Bučuk 27, Škare 19, Perić, Šarić, Barukčić, Babić, Giraldo 2, trener Ivan Đukić