OBJAVA: 28.04.2019, 21:17h   •   IZMJENA: 28.04.2019, 21:17h   komentara   •     ISPIŠI

Veliki pljesak za Darija Šarića

Kraj sezone za GKK Šibenik: Zadrani slavili i treći put u tjedan dana

Milan Balaban Kraj sezone za GKK Šibenik: Zadrani slavili i treći put u tjedan dana
28.04.2019, 21:17h

Košarkaši Šibenika i treći su put u samo tjedan igrali protiv susjeda iz Zadra. U sjajnoj atmosferi na Baldekinu gosti su ponovno bili uspješniji. Slavili su sa 86:66 čime je sezona za sastav Mira Jurića završena.

Poslije prvih deset minuta igre prednost je bila na strani gostiju, imali su vodstvo od četiri koša razlike – 24:20. U drugoj, nošeni podrškom s tribina, preokrenuli su Šibenčani rezultat. A na tribinama se u tim trenucima pojavio i NBA-ovac Dario Šarić kojega su dočekali gromoglasnim pljeskom.

Ostali su u drugoj četvrtini Zadrani bez isključenog Dašića, a na odmor su s vodstvom otišli domaćini.

Početkom treće četvrtine gosti su ponovno u vodstvu. Ne predaju se Šibenčani, vukao ih je u tim trenucima Vuko, a puno se toga poremetilo kad su ostali bez jedinog centra Paića.

Pokušavali su Šibenčani, no, duža klupa gostiju na kraju je došla do izražaja. Stigli su do visoke pobjede i plasirali se u polufinale, dok su domaći košarkaši s ovom utakmicom zaključili sezonu.

GKK Šibenik- Zadar 66:86 (20:24, 18:11, 17:24,11:27)
Šibenik, dvorana na Baldekinu. Gledatelja 700.
Suci: Josip Radojković, Gordan Terlević, Marko Živaljić.
GKK Šibenik: Mileković (11), Šarić (10), Vuko (18), Gulin (2), D. Bašić (8), Jelić, Vlaić, Nakić (10), Korać, Paić (7), Klepo. Trener: Miro Jurić.
Zadar: L. Bašić, Marić (17), Žorić (6), Krajina (2), Dašić, Vuković (20), Brzoja (8), Špralja (5), Little (11), Erslan (3), Božić (14), Planinić. Trener: Vladimir Nazor.