OBJAVA: 12.01.2019, 21:01h   •   IZMJENA: 12.01.2019, 21:18h   komentara   •     ISPIŠI

Bez trenera Jurića i ozlijeđenog Nakića

Kraj za šibenske košarkaše u Kupu Krešimira Ćosića: Bosco slavio na Baldekinu

Košarkaši GKK Šibenika porazom su otvorili 2019. godinu. U osmini finala hrvatskog košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić na Baldekinu ih je sa 84:79 pobijedio zagrebački Bosco koji je tako izborio završni turnir.

ŠibenikIN Kraj za šibenske košarkaše u Kupu Krešimira Ćosića: Bosco slavio na Baldekinu
12.01.2019, 21:01h

Publika na Baldekinu toplom je dobrodošlicom na predstavljanju pozdravila trojicu novih igrača u šibenskim redovima: Nika Slavicu, Ivana Milekovića i Nikolu Koraća. Samo jedan od njih, Slavica startao je u početnom sastavu koji je trener Maleš, u odsutnosti glavnog trenera Jurića zbog bolesti, poslao na parket. A zbog ozljede nije bilo Tonija Nakića.

U uvodu nije to izgledalo dobro, gosti su poveli 8:2, a koš Paića bio je jedini šibenski u prve tri minute igre. Tricom je to prekinuo Bašić, potom i još jednim košem domaći kapetan, no, raspoloženi su gosti koji imaju plus osam (9:17) u sedmoj minuti, uz ogroman doprinos Tešije koji je postigao čak 11 koševa od gostujućih 20 u tim trenucima. Uz šest koševa Slavice stigli su Šibenčani na 19:20 u pretposljednjoj minuti četvrtine, no, do kraja te dionice igre Bosco se ponovno odvojio na šest koševa prednosti – 19:25.

Imali su gosti opet i plus osam - 21:29 , ali u 16. minuti Šibenčani su opet stigli gotovo do egala – 29:31. Došli su odmah potom i na minus jedan, ali Puljko tricom ne da da njegovi ispuste vodstvo. Prvo Slavica, a potom i Vuko poentirali su za izjednačenje, no, prednost su, minimalnu ponovno imali gosti. Nisu Šibenčani nikako uspijevali preokrenuti rezultat u potpunosti, a poslije Bašićeve trice u samoj završnici poluvremena u nastavak su ušli s minus tri – 41:44.

Nastavak nije donio značajnije promjene u šibenskoj igri, koje bi rezultirale rezultatskim preokretom. Štoviše, u 25. minuti gosti su po prvi put stigli do dvoznamenkaste prednosti – 48:58 i Maleš je bio primoran pozvati time-out. Samo devet koševa postigli su domaćini u šest minuta drugog poluvremena, pa su razigrani gosti imali i +13 (50:63) u tim trenucima. Čim je prednost gostiju pala na jednoznamenkastu u pretposljednjoj minuti, reagirao je njihov trener Burić. S tri trice u samoj završnici (Mileković, Paić, Šarić) Šibenčani su smanjili na minus pet (62:67) uoči četvrtine odluke.

Šarić i Gulin dalekometnim su šutom otvorili zadnji dio. Opet je GKK Šibenik na minus jedan (68:69), no, ni ovog puta ne mogu dalje od toga. Opet vode gosti, no, za razliku od prvog dijela utakmice, otvorio se šut za tri poena: opet je poentirao Mileković, ali i Puljko na drugoj strani.

Nešto manje od tri minute prije kraja Paić krade jednu loptu, pogađa u kontri, a gosti zarađuju i nesportsku. Koriste to domaćini i smanjuju na 78:81. U zadnju minuti Bosco ulazi s vodstvom 81:79 i napadom. Ne realiziraju taj napad, ali, nažalost, ni Šibenčani, oba pokušaja za tri nisu bila precizna. Ponovno je napad za goste, a 14,4 sekunde prije kraja Maleš zove time-out.

Lopta je i dalje u posjedu gostiju koji imaju plus dva. Domaćini su se odlučili na brzi prekršaj, a Chavlovich je pogodio drugo bacanje za 79:82, a 12,8 sekundi prije kraja gostujući trener zove time-out. Brzi šut Šibenikova kapetana Bašića ne ulazi, a njegovi suigrači odmah rade prekršaj: na liniji slobodnih bacanja opet je Chavlovich koji rješava sve dileme oko pobjednika.

U svom debiju za GKK Šibenik Slavica je upisao double-double – 19 koševa i 11 skokova, a najefikasniji je s 23 koša bio Pavao Paić.

Šibenčani se sad okreću prvenstvu gdje ih u subotu čeka gostovanje kod Gorice.

GKK ŠIBENIK – BOSCO 79:84 (19:25, 22:19, 21:23, 17:17)